نظامیان رژیم ایران می گویند که سامانه پیشرفته ضد هوایی ساخته اند، و به تهدیدهای جنگی ادامه می دهند

مقامات نظامی ایران اعلام داشتند که سامانه باور ۳۷۳، از اس ۳۰۰ و ۴۰۰ روسی هم بالاتر است

محمد خوش قلب معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش حکومت ایران در این باره گفت : سامانه باور۳۷۳پاسخگوی هرتهدیدی است، و همانطور که دیدید انهدام هواپیمای بدون سرنشین “گلوبال هاوک” آمریکا توسط شبکه یکپارچه پدافند هوایی انجام شد.

وی افزود: شاید در اذهان عمومی بیشتر در این حوزه صحبت شود که باور ۳۷۳، کپی از سامانه موشکی ۳۰۰ S است. اما واقعیت این است که ما باور ۳۷۳ را با نگاه به سامانه‌های موجود تأثیرگذار در دفاع یکپارچه در دنیا و قابلیت‌های همه اینها الگوبرداری کرده‌ایم و مهندسی معکوس انجام نداده‌ایم؛ یعنی این نبوده است که یک سامانه ۳۰۰ S داشته باشیم سپس ۳۰۰ S را خرد کرده تا مهندسی معکوس کنیم. ما باور داشتیم که باور ۳۷۳ را به نتیجه می‌رسانیم. پاسدار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران نیز ادعا کرد در هیچ جنگ و برابر هیچ تهدیدی احساس ضعف نمی‌کنیم، و گفت: آماده‌ایم در چارچوب طرح‌های جامع دفاعی حداکثر حفاظت و صیانت از مردم را در شرایط خاص داشته باشیم.

پاسدارسلامی افزود : برای کنترل اغتشاش های احتمالی و پیشرو با دقت بیشتر و سرعت عمل بالاتری وارد میدان شویم واین امر با تبدیل کردن پدافند غیرعامل به یک فرهنگ عمومی دفاعی میسر است .

وی گفت : در شرایط بحرانی و حوادثی هم چون سیل و زلزله دشمن به فکر استفاده از شرایط موجود به نفع خود می باشد .و ما باید با کنترل این شرایط زمینه را برای انان مساعد نکنیم . پاسدارسلامی افزود: سازمان پدافند غیرعامل کشور مسئولیت تضمین امنیت زیرساختهای کشور به ویژه در حوزه های حساس و راهبردی را برعهده دارد و دستیابی به این مهم نیاز به هم افزایی همه دستگاه های نظامی و اطلاعاتی کشور دارد و سپاه مطمئنا در این راستا میتواند کمک شایان توجه ای به پدافند غیرعامل کند.

نظامی حسین دهکی فرمانده دریابانی هرمزگان نیز  ادعا کرد که یک باند از قاچاقچیان خارجی سوخت و کشف محموله سوختی قاچاق شامل ۲۸۳ هزار و ۹۰۰ لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۳۲۲ میلیارد و ۷۱۲ میلیون ریال در مرزهای آبی این استان شناسایی و منهدم شده اند وی افزود : با اقدام به موقع مرزبانان و دریک عملیات سریع و غافلگیرانه محموله سوخت قاچاق در آب‌های شهرستان سیریک شناسایی و توقیف شد. که در این رابطه ۱۲ نفر متهم خارجی تبعه کشور فیلیپین دستگیر و اقدامات قانونی از طریق مراجع قضائی به صورت ویژه در حال پیگیری است.