نظرسنجی اندیشکده «پروژه ققنوس ایران»در پیوند با «سواد و آگاهی مالی» و دلایل سرمایه گذاری ایرانیان در بنگاه های اقتصادی دولتی و خصوصی

اندیشکده «پروژه ققنوس ایران» برای انجام یک پژوهش میدانی در ارتباط با «سواد و آگاهی مالی» اقدام به طرح و اجرای یک نظرخواهی مجازی کرده است و قصد و هدف خود از اجرای آن را پژوهش و به دست آوردن این آگاهی دانسته که دلایل عمده سرمایه گذاری ایرانیان در بنگاه های اقتصادی دولتی و خصوصی چه هست؟

در سالهای گذشته و در دولت های مختلف رژیم اسلامی مردم را به خرید سهام های مختلف در بازار بورس تشویق می کرد و به نظر میرسد که بخشی از مردم نیز با اطمینان از اینکه صمانت دولتی پشت بازار بورس و دیگر بنگاه های اقتصادی قرار دارد بدون آگاهی های اقتصادی لازم وارد شده و سرمایه های کوچک و بزرگ خود را به امید سود قرار دادند و برخی از آنها با زیان های مالی روبرو شدند.

پروژه ققنوس ایران در اطلاعیه خود که بر روی تارنمای رسمی این اندیشکده قرار گرفته است آورده:

هدف ما از تنظیم این نظرخواهی و پژوهش، دست یافتن به درک واقعی و بهتر از دلایل و چگونگی سرمایه گذاری ایرانیان در بنگاه های اقتصادی در ایران است.

برای شرکت در این نظرسنجی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

https://qppi-financialliteracy.questionpro.com/a/TakeSurvey?tt=jch/jFxKljEECHrPeIW9eQ%3D%3D

نتایج این نظرسنجی مانند دیگر نظرخواهی‌های ققنوس در وبسایت و شبکه‌های این اندیشکده به اطلاع همگان خواهد رسید.

این نظرخواهی شامل ۲۹ پرسش است و برای پاسخ دادن ۱۰ دقیقه از وقت شما را می‌گیرد.

پروژه ققنوس ایران در در اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی و به ابتکار شاهزاده رضا پهلوی شکل گرفت و آنگونه که از سوی این نهاد اعلام شده، فرهیختگان بین‌المللی، دانشمندان، راهبردشناسان، پژوهشگران، هنرمندان، نویسندگان، کارآفرینان، مهندسین و دیگر پیشتازان و کوشندگان علم و روشنگری را در بر می‌گیرد.

صفحات مجازی پروژه ققنوس ایران:

پروژه ققنوس ایران

https://www.instagram.com/phoenix_project_of_iran/

https://www.youtube.com/channel/UCy0DZevlc7hbfeg6GitL8vA