نظرسنجی‌ها: ترامپ در انتخابات شکست می‌خورد؛ پژوهشگر معروف آمریکایی: ترامپ با اکثریت بزرگتری پیروز می‌شود

در چند نظرسنجی که در روزهای اخیر در ایالات متحده انتشار یافته، ارزیابی شده که اگر انتخابات ریاست جمهوری، امروز برگزار می شد، جو بایدن می توانست پرزیدنت ترامپ را شکست دهد. ولی دونالد ترامپ می گوید که این نظرسنجی ها نادرست و حتی مغرضانه است و در روز انتخابات، اکثریت بزرگی از آمریکاییان خاموش به سود او رای خواهند داد و دوباره به پیروزی خواهد رسید.

در برخی نظر سنجی ها که نتایج آن ها در روزهای اخیر انتشار یافت، آمده است که جو بایدن ده ها درصد از نظر میزان محبوبیت در میان مردم، از ترامپ پیشی گرفته و می تواند برنده انتخاباتی باشد که قرار است حدود چهار ماه دیگر برگزار شود. ولی اعتبار این نظرسنجی ها زیاد نیست زیرا معلوم نیست چگونه گرفته شده و چه طبقاتی از مردم را مورد پرسش قرار داده است.

یکی از این نظرسنجی ها در روزنامه نیویورک تایمز انتشار یافته، که از ابتدا با پرزیدنت ترامپ وارد جدال و خصومت شد.

در مقابل با پژوهشگر معروف آمریکایی به نام هلموت نورپُت ارزیابی کرد که به احتمال ۹۱ درصد، پیروزی نصیب ترامپ خواهد شد. او گفت که معیار، نظرسنجی های انجام شده نیست، بلکه این واقعیت که کدامیک از نامزدها در بین طرفداران حزب خود از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

در هفته های اخیر کارزار تبلیغاتی گسترده ای از جانب حزب دموکرات و گروه هایی از صحنه سیاسی ایالات متحده علیه پرزیدنت ترامپ به راه افتاده و انتقادهای زیادی از عملکرد او شنیده شده است.

بیشترین انتقادها، به دنبال قتل جورج فلوید و تظاهرات گسترده مدافعان حقوق بشر بود. ولی عملکرد دولت پرزیدنت ترامپ در رویارویی با کرونا نیز هدف حمله قرار گرفت.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به این حملات توضیح داد که سیاست های مبارزه با کرونا توسط فرمانداران ایالت‌ها تعیین می شود و نمی توان او را به این خاطر ملامت کرد.

پروفسور نورپُت در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز که از پشتیبانان ترامپ محسوب می شود، با آوردن استدلال های مفصل ارزیابی کرد که نه تنها ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد، بلکه در مقایسه با انتخابات چهار سال پیش، آراء بیشتری را به دست خواهد آورد.