نظرسنجی ها در اسرائیل نشان می دهد که جبهه حزبی آبی و سفید همچنان از نظر تعداد کرسی ها برتری خود را نسبت به حزب لیکود حفظ کرده است

۱۱ روز مانده به انتخابات عمومی در اسرائیل نظرسنجی ها نشان می دهد که جبهه حزبی آبی و سفید همچنان از نظر تعداد کرسی ها برتری خود را نسبت به حزب لیکود حفظ کرده است.

به استناد به این نظرسنجی ها اگر انتخابات امروز برگزار می شد جبهه حزبی آبی و سفید ۳۱ کرسی به دست می آورد و این در حالی است که تعداد کرسی های حزب لیکود ۲۸ کرسی  می بود.

اما در عین حال شمار احزابی که حاضر به ائتلاف و همکاری با حزب لیکود و شخص نتانیاهو هستند  بالاتر از جبهه ای است که حاضر به همکاری با آبی و سفید به رهبری بنی گنس باشد.

این نظرسنجی ها نشان می دهد  که احزابی که دارای جمعا ۶۸ درصد کرسی ها در پارلمان اسرائیل باشند مایل به برپایی دولت به رهبری  نتانیاهو هستند و شمار کرسی‌هایی که ممکن است با گنس ائتلاف تشکیل دهند به ۵۲ کرسی می‌رسد.

به این علت تصور می شود که وظیفه تشکیل کابینه بعدی اسراییل به عهده حزب لیکود گذاشته شود حتی اگر حزب لیکود تعداد کرسی های کمتری را در مقایسه با جبهه آبی و سفید در پارلمان به دست یابد.

در ماه های اخیر شایعاتی هست که روابط بین رئیس جمهوری اسرائیل پرزیدنت روبی ریولین با نخست وزیر بنیامین نتانیاهو روابط بسیار دوستانه نیست و اگر با پایان انتخابات و شمارش آرا وضعی به وجود آید که دو جبهه حزبی لیکود و آبی و سفید کم و بیش با هم برابر باشند پرزیدنت ریولین تصمیم بگیرد که وظیفه برپایی کابینه را به عهده بنی گنس بگذارد.

در هر حال هنوز ۱۱ روز به انجام انتخابات باقی مانده و آنچه هم که در نوار غزه می‌گذرد ممکن است که روی آرای مردم اسراییل تاثیر بگذارد.

در یک نظرسنجی که هفته پیش به عمل آمد ۵۳ درصد از  پرسش شوندگان گفته بودند که از شیوه کار نخست وزیر اسرائیل در رسیدگی به بحران غزه  رازی نیستند البته این عدم رضایت ممکن است به مفهوم عدم رای دادن به نتانیاهو نباشد اما در هر حال ممکن است تاثیر سرنوشت سازی را بر روی انتخابات باقی بگذارد.

2 دیدگاه‌

  1. اول و اخر بنیامین نتانیاهو هست درود وبرکت بر اسرائیل باد تا ابد انچه بنیامین نتانیاهوی عزیز با دید عمیق اسمانی و روح اسرائیلیلت دولت اینده اسرائیل خواهد نامید خواست اسمان اسرائیل است . برکت بر بنیامین نتانیاهوی عزیز و مقتدر مرد پر اراده اسرائیل دست ایشان را می بوسم . دست تکه به تک بنی اسرائیل را کوچک تا بزرگ می بوسم . اسرائیل بزرگ می شود و دشمنان اسرائیل خار و ذلیل و حقیر و عقب رانده این حقیقت دنیای نادیدنی است همه ما در خدمت بنیامین نتانیاهو هستیم .

  2. نخست وزیر نتانیاهو بهترین عملکرد را تا حالا داشته و موفقیتهای زیادی را برای اسرائیل کسب نموده مخصوصا بعد از روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ.تا قبل از پرزیدنت ترامپ رهبران آزادیخواه جهان واقعا کاری از دستشان بیشتر از این بر نمی آمد ولی حالا روند بسیار سریعتری دارند.امیدوارم با انتخاب مجدد نخست وزیر نتانیاهو اسرائیل به پیشرفت های بزرگتری نائل شود و بدانند که مردم سرزمین پارس پس از ری استارت شدن و برقراری امپراتوری کوروش مجددا تمام تلاش خود برای نجات یهودیان عزیز در سر تاسر جهان انجام خواهند تا همه دنیا دست از فاشیست مذهبی بردارند علی الخصوص در مورد یهودیان عزیز

Comments are closed.