نعیم قاسم، معاون گروه تروریستی حزب الله لبنان، تحت الحمایه رژیم ایران، از “جبهۀ مقاومت” سخن می گوید

معاون گروه تروریستی حزب الله لبنان، نعیم قاسم، در مصاحبه ای با رسانه های حکومت ایران، ادعا کرد که رژیم موفق شده است چندین گروه پیکارگر را به دور خود گرد آورد و آنچه را که وی “جبهه مقاومت” نامید، به یک قدرت منطقه ای انکارناپذیر مبدل سازد. اشاره نعیم قاسم به این واقعیت بود که حکومت ایران با هزینه کردن صدها میلیون دلار، در کشورهای مختلف گروه های مسلحی به وجود اورده که با گرفتن حقوق ماهیانه از رژیم ایران، در راه تامین منافع و اجرای دستوراتی که از تهران می رسد، عمل می کنند.

رژیم ایران این گروه های تروریستی را “جبهه مقاومت” می نامد و آن ها را مشروع قلمداد می کند.

نعیم قاسم ادعا کرد که این جبهه، برای رویارویی با اسرائیل، ایالات متحده و عربستان سعودی در منطقه برپا شده است.

گروه های موسوم به حشد الشعبی در عراق و انصار الله در یمن نیز که متعلق به اقلیت نیمه شیعه موسوم به حوثی ها می باشد، از جمله سازمان هایی هستند که از دیدگاه رژیم ایران در “جبهه مقاومت” فعالیت دارند.

نعیم قاسم، معاون آخوند حسن نصرالله سرکرده حزب الله لبنان، در مصاحبه ای ادعا کرد که این گروه های تروریستی، هم اکنون در برابر جبهه دیگری ایستاده اند که شامل ایالات متحده، اسرائیل و عربستان سعودی به نمایندگی از همه امیرنشین های جنوب خلیج فارس می باشد.

نعیم قاسم در ادامه سخنان خود از کشتار حدود نیم میلیون نفر از مردم سوریه که خواهان آزادی و حقوق انسانی بودند، دفاع کرد و تقویت موقعیت بشار اسد در سوریه را یکی از نشانه های پیروزی آن چه که “جبهه مقاومت” می نامند، توصیف کرد.

یک دیدگاه

  1. سلام : شیخ نعیم قاسم یکى از شخصیت هاى متفکر در بدنه نیروى انسانى حزب الله با رویکرد منطقى مى باشد، البته در بعضى از مقالات وکتاب حزب الله شیخ نعیم مى توان تفاوت اندیشه هاى او را پیدا کرد.
    در درون حزب الله چهره بسیار محبوب عناصر بر جیته حزب الله است که او را بر سید هاشم صفى الدین معاون إجرائی حزب الله در هدایت و رهبرى حزب الله مى دانند و این باعث ایجاد شکاف بزرگ در درون حزب الله شده.
    دیدگاه شیخ نعیم نسبت به جبهه مقاومت این است ،که جبهه مقاومت در هر کشورى مانند عراق یمن سوریه خلیج فلسطین که با اذن ولى فقیه ویا بهتر بگویم در فقه شیعه هر جبهه مقاومتى که دست به جهاد میزند باید إذن از مرجع براى جهاد داشته باشد.
    و شیخ نعیم قاسم قلباً با گشایش بخش مقاومت ها در حزب الله که رابطه نزدیک با آن گروها دارد مخالف است،ولى چون به تصویب کمیته مرکزى واعضاى آن رسیده ساکت است.
    بعضى از آموزش هاى نظامى ومشاوره نظامى و امنیتى جبهه مقاومت بعهده حزب الله است.

Comments are closed.