نفتالی بنت در گفتکو با نیویورک تایمز: «عملیات مخفی اسرائیل علیه برنامه‌های اتمی رژیم ایران ادامه خواهد یافت»

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز که دیروز (سه شنبه) منتشر شد، گفت که با تلاش‌های دولت بایدن برای احیای برجام مخالفت می‌ورزد و عملیات مخفیانه اسرائیل علیه برنامه‌های اتمی رژیم ایران، ادامه خواهد یافت.

این مصاحبه در آستانه سفر بنت به واشنگتن صورت گرفته است.

نخست وزیر اسرائیل در این مصاحبه تاکید کرد که شهرک‌های یهودی نشین را گسترش خواهد داد و با هرگونه توافق صلح با فلسطینی‌ها مخالف است.

نخست وزیر اسرائیل تاکید کرده است که در دیدار با بایدن، راهکارهای جدیدی در مورد تقابل با رژیم ایران ارائه خواهد کرد. بنت این راهکارها را تقویت روابط اسرائیل با کشورهای عربی منطقه که مخالف دخالت‌های منطقه‌ای رژیم ایران و جاه طلبی‌های هسته‌ای این رژیم هستند و همچنین اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی علیه حکومت ایران و حملات مخفیانه به تاسیسات هسته‌ای ایران بر شمرد.

نفتالی بنت بر تشکیل ائتلاف منطقه‌ای با کشورهای عربی، برای سد کردن مسیر سلطه جویی رژیم ایران تاکید کرد.

بنت در فرودگاه بن گورین: از بایدن خواهم خواست به برجام باز نگردد

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، سه‌شنبه پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه بن گوریون در گفتگو با خبرنگاران بار دیگر تاکید کرد که “در مورد توقف برنامه هسته‌ای رژیم ایران، با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، گفتگو خواهد کرد.”

بنت گفت که به بایدن توصیه خواهد کرد که مذاکرات با رژیم ایران برای احیای برجام را، که دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ از آن خارج شد، کنار بگذارد، چراکه که دیگر این کار اهمیتی ندارد، زیرا قرار است دولت جدید در تهران را ابراهیم رئیسی، آخوند تندرو و محافظه کار، هدایت کند و موضع تهاجمی‌تری نسبت به غرب در پیش گیرد.

بنت گفت: «ما در دو، سه سال اخیر، با بسیاری از جبهه‌ها، عمدتا با جبهه رژیم ایران و به ویژه پیشرفت برنامه هسته‌ای آن رژیم روبرو بوده‌ایم».

بنت همچنین گفت که در دیدار با بایدن، به کیفیت پیشرفت نظامی اسرائیل در خاورمیانه و سایر مسائل مانند اقتصاد، فناوری، نوآوری، تغییرات آب و هوا و همه گیری ویروس کرونا خواهند پرداخت.

بنت در ادامه گفتگو با خبرنگاران در فرودگاه بن گورین، گفت که “او روح جدیدی از همکاری را، از اورشلیم به روابط اسرائیل و آمریکا می‌دمد”. بنت رئیس جمهور دموکرات آمریکا را “دوست واقعی دولت اسرائیل” نامید.

پبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل، نسبت به نفتالی بنت، درگیری و اختلاف نظر بیشتری با دولت بایدن بر سر برنامه هسته‌ای رژیم ایران داشت.