نقوی حسینی، نماینده مجلس: شمار بازداشت شدگان تظاهرات مردمی، حدود هفت هزار نفر است

در همان حال که مقامات حکومت اسلامی از انتشار آماری درباره شمار دقیق بازداشت شدگان تظاهرات مردمی، همچنان خودداری می ورزند، و نهادهای حقوق بشری آن را حدود پنج هزار نفر ارزیابی می کنند، یک نماینده مجلس ارزیابی کرد که حدود ۷ هزار نفردر جریان اعتراضات مسالمت آمیز مردمی  بازداشت شده‌اند

سید حسین نقوی‌ حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرد که تعداد بازداشت شدگان اعتراضات هفته گذشته در ایران حدود ۷ هزار نفر است.

روزنامه اعتماد، نوشته است با اینکه مجلس میزبان این نشست مشترک با مسئولان امنیتی کشور بوده، اما “نمایندگان از همراه داشتن تلفن‌های همراه خود در این نشست منع شدند” و قرار شده است که هیچ اطلاعاتی درباره این جلسه به بیرون درز نکند.

نقوی حسینی گفته است که نماینده اطلاعات سپاه در این جلسه اعتراضات مردمی علیه گرانی نرخ بنزین ،را به  دستگاههای به گفته وی “ضد انقلاب” مرتبط دانسته است اما در مقابل وزارت اطلاعات گفته است :ما تمامی برآوردهای خود را از یک سال قبل به وزارت کشور اعلام کردیم. وبحران امنیتی را پیش بینی کرده و در این باره یک سال قبل نامه‌ای به وزارت کشور فرستاده بودیم. و پیش بینی این روز را به علت شرایط فقر و بیکاری و فساد در کشور را اعلام کرده بودیم .

نماینده اطلاعات سپاه در این جلسه گفته است : دامنه اعتراضات وسیع بوده و هنوز هم ادامه دارد و این حوادث آخر نخواهد بود و ممکن است شاهد اتفاقات مشابه باشیم.