نماز سومین جمعه ماه  رمضان، با آرامش در مسجد الاقصی با شرکت هزاران عرب و فلسطینی برگزار شد

در سومین جمعه ماه روزه رمضان چند هزار نفر عرب فلسطینی و اسرائیلی در نماز جمعه در مسجد الاقصی نماز گزاردند و در پایان آن به آرامی پراکنده شدند. در روز گذشته (آدینه) در خط مرزی اسرائیل با غزه نیز خشونت های همیشگی رخ نداد. ولی هوا کردن بادکنک های انفجاری ادامه یافت و موجب بروز چند آتش سوریه گسترده در مزارع اسرائیلی در نزدیکی نوار غزه گردید.

اسرائیل به مردان سی ساله به بالا اجازه داده بود در نماز جمعه در مسجد الاقصی شرکت کنند. ولی برای ورود زنان، محدودیت سنی وجود نداشت. هدف اسرائیل از برقراری این محدودیت آن است که جوانان ماجراجو موجب آشوب و درگیری نشوند. هزاران تن تن از نمازگزاران، از اهالی کرانه غربی و تحت تسلط حکومت خودگردان فلسطینی بودند.

در یک سال اخیر، در اکثر روزهای آدینه، گروه های ترور در نوار غزه، به تظاهرات خشونت بار در خط مرزی با اسرائیل دست زده اند.

یک دیدگاه

  1. به عقیده من تروریست تروریست است حال چه سن او از سی سال به بالا باشد یا یک زن باشد . متاسفانه به اعراب که لطف کنید زیاده خواه میشوند . برق مصرفی خودشان را اسرائیل تامین میکند ولی به جای هم زیستی مسالمت آمیز با گستاخی عملیات تروریستی انجام میدهند . بلایی که فتح بر سر اردن آورد را فراموش نکنیم ، اینها همان کسانی بودند که در اردن به خاطر آنکه شبهه نظامی بودند بر علیه پادشاه اردن میخواستند کودتا کنند .

Comments are closed.