نمایش آشکار کشتار و خشونت علیه  مردم ایران برای ایجاد رعب و وحشت،  در تلویزیون رسمی کشور

صداوسیمای علی خامنه ای  در گزارشی با عنوان “گلوله در انتظار برهم زنندگان امنیت  ” سخنان مقام‌های نیروی انتظامی را منتشر کرد که تهدید کردند به سمت سارقان تلفن همراه و خودرو شلیک خواهند کرد.

در این گزارش، تصاویری از تعدادی از سارقانی که به آنها شلیک شده، نمایش داده می‌شود.

جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران در این باره  گفت:  سارقان و ….آشوبگران جامعه را مستقیما به گلوله خواهند بست  ولی در واقع این بهانه ای است برای به گلوله بستن معترضان و تظاهرکنندگان است و مردمی که برای بیان خواسته های خود به خیابان می آیند

جلیل موقوفه‌ای، در ادامه افزود:  ماموران به حدود ۱۶ نفر از سارقان که به هشدار ایست توجه نکرده‌اند، شلیک کرده‌اند و چهار نفر از آنان در بیمارستان بستری‌اند.

در این گزارش همچنین فیلمی نیز از شلیک به خودروی تعدادی از سارقان نمایش داده شد و رئیس کلانتری شهرک غرب می‌گوید: «این دفعه به لاستیک شلیک کردند، دفعه بعد خودشان را شلیک می‌کنند».

یادآور می شود که پیشتر نیروهای انتظامی در کرمانشاه نوجوان ۱۶ ساله ای را بدون دادن تذکر و تنها به علت نداشتن گواهینامه دستور شلیک مستقیم به سرش را دادند و او را کشتند .

این سخنان در حالی بیان شده که شلیک به سارقان یا دیگر متهمانی که فرار می‌کنند آیین نامه‌های خاص خود را دارد و ماموران نیروی انتظامی حق ندارند از همان ابتدا به آنان شلیک کنند.

در این گزارش همچنین اعلام شد: «شدت برخورد نیروی انتظامی با سارقان افزایش یافته است».

این سخنان مقام‌های نیروی انتظامی پس از انتشار گزارش‌ها درباره افزایش سرقت به دلیل افزایش فقر منتشر شده است.

پیش از این برخی از کارشناسان اعلام کرده‌اند که روش‌های نهادهای انتظامی و امنیتی در پیشگیری از جرم تنها افزایش شدت برخورد هاست و کارایی ندارد.

در حکومت اسلامی ایران به علت  فقر فزاینده در کشور بسیاری به ناچار دست به دزدی می زنند .عین همین پدیده در کشورهایی چون آرژانتین در دوران بحران شدید اقتصادی و همچنین در برزیل و کشورهای مشابه در ابعاد گسترده شیوع دارد