نماینده امور امنیتی اسرائیل، به طور رسمی و علنی، در همایش بحرین علیه رژیم ایران حضور دارد


برای بحث درباره شیوه رویارویی با فتنه گری های رژیم ایران علیه امیرنشین های عرب حوزه خلیج فارس، امروز (دوشنبه) یک همایش بین المللی در جزیره بحرین برگزار می شود که برای نخستین بار نماینده ای نیز از اسرائیل به آن دعوت شده اند. برجسته ترین کشوری که به بحرین نماینده فرستاده، ایالات متحده است و گفته شده که همایش بحرین دنباله همان کنفرانس بزرگی است که هشت ماه پیش در ورشو پایتخت لهستان برگزار شد و هدف از آن، تامین امنیت امیرنشین ها در برابر زیاده خواهی های رژیم ایران بود.

حکومت ایران علنا برای برانداختن حکومت آل خلیفه در بحرین تلاش می کند و با هزینه زیاد، گروه هایی از شیعیان آن سرزمین را تحریک کرده که به آشوب و عملیات جریکی بپردازند. دولت بحرین یکی از سرکردگان شورش شیعیان را به مرگ محکوم کرده، ولی از اجرای آن خودداری می ورزد.

دولت های بحرین، ایالات متحده و لهستان، به طور رسمی میزبانان این کنفرانس امنیتی محسوب می شوند که امروز در منامه پایتخت بحرین شروع به کار می کند. در کنار اسرائیل، نمایندگان ارشدی نیز از عربستان سعودی، امارات عربی متحده، سلطان نشین عُمان و چند کشور دیگر در آن حضور دارند.

نماینده اسرائیل در این همایش، مسؤول رویارویی با تروریسم در وزارت خارجه اسرائیل می باشد.

این نخستین بار نیست که یک نماینده ارشد اسرائیلی در همایش هایی که در امیرنشین ها علیه حکومت ایران برگزار می شود، حضور دارد. ولی این نخستین بار است که این حضور، به صورت گسترده در رسانه های عمومی بازتاب می یابد.

امنیت حوزه خلیج فارس، به ویژه در ماه های اخیر که صادرات نفت ایران مرتبا پائین آمده، به طور فزاینده ای در خطر است. علاوه بر این، حکومت ایران به صورت نسبتا علنی، از تلاش خود برای تسلط بر کشورهای منطقه (دست کم از نظر دینی و سیاسی) سخن می گوید.

در همایش مشابه، که هشت ماه پیش در ورشو پایتخت لهستان برگزار گردید، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز رسما شرکت داشت.

کشورهای اروپای غربی نیز چند نماینده دون پایه به همایش بحرین فرستاده اند. ولی نمایندگان روسیه یا چین در آن حضور نخواهند داشت.

این کنفرانس در حالی برگزار می شود که رژیم ایران با حمله به تاسیسات نفتی شمال شرق عربستان، نشان داده که قادر است امنیت منطقه را سخت به خطر اندازد.

یک دیدگاه

  1. وقتی جمهوری آخوندی محور مقاومت به راه می‌اندازد و بر علیه اسرائیل ۴۰ سال دسیسه چینی و دشمنی میکند هرگز نباید ناراحت بود که چرا اسرائیل در این اجلاس شرکت کرده است .
    ۴۰ سال حکومت آخوندی بر علیه اسرائیل همایش و اجلاس و دسیسه چینی و دشمنی کرد ، ۴۰ سال از ترور و کشتار و موشک و راکت بر علیه اسرائیل استفاده کرد و اینک وقت آن است که اسرائیل مقابله به مثل کند . (نئوهاگانا ایران)

Comments are closed.