نماینده ایالات  متحده در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:برجام ما را در مسیری قرار نداد که به رفتار بدخیم ایران رسیدگی کنیم

با اشاره به ادامه فعالیت های خصمانه تهران و حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی و عمیق تر کردن و بی ثباتی در خاورمیانه از زمان حصول توافق تا کنون ابراز تاسف کرد که برجام در این مدت نتوانسته است به این رفتار خصمانه تهران پایان دهد

نماینده ایالات  متحده در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن استقبال از گزارش مدیرکل آژانس از فعالیت های هسته ای ایران ابراز تاسف کرد که برجام نتوانسته است به فعالیت های بی ثبات کننده ایران در منطقه و توانایی‌های تسلیحاتی هسته ای آن برای همیشه پایان دهد.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پنج شنبه دیروز در نشست فصلی شورای حکام این نهاد نظارتی هسته ای سازمان ملل متحد بار دیگر پایبندی تهران به تعهدات خود در توافق هسته ای ۲۳ تیر ۱۳۹۴ تأیید کرد و گفت مهم است که ایران  تعهدات را به طور کامل اجرا کند.

وی اشاره ای به خروج ایالات متحده از توافق موسوم به برجام و بازگشت تحریم‌های واشنگتن علیه تهران نکرد.

سفیر آمریکا در آژانس در واکنش به گزارش آژانس ضمن تقدیر از فعالیت های حرفه ای مدیر کل این نهاد و سایر کارکنان این نهاد ناظر بر اجرای برجام گفت آژانس می‌تواند همچنان بر روی حمایت کامل واشنگتن در ادامه ماموریت خود در ارتباط با ایران حساب کند.

این نماینده در ادامه بیانیه خود با اشاره به ادامه فعالیت های خصمانه تهران و حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی و عمیق تر کردن و بی ثباتی در خاورمیانه از زمان حصول توافق تا کنون ابراز تاسف کرد که برجام در این مدت نتوانسته است به این رفتار خصمانه تهران پایان دهد.

وی گفت متاسفانه  برجام ما را در مسیری قرار نداده است که به رفتار بدخیم ایران رسیدگی کنیم یا توانایی تسلیحات هسته ای را برای همیشه از دسترس تهران دور نگه داریم.

نماینده آمریکا در آژانس در ادامه بیانیه خود ابراز امیدواری کرد که کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه تهران بتواند مسئولان جمهوری اسلامی را به لزوم پایان دادن به رفتار بی ثبات کننده خود در منطقه و بازگشت به میز مذاکره در سریعترین زمان ممکن قانع کنند.

خانم ولکات اضافه کرد همانطور که پرزیدنت ترامپ گفته است ما مشتاق رسیدن به یک توافق فراگیر با تهران هستیم که همه نگرانی های ما را شامل شود و همچنین بتواند ایران را هم در عرصه سیاسی و هم در عرصه اقتصادی به جامعه جهانی بازگرداند.