نماینده ایالات متحده در سازمان ملل: رژیم ایران یکی از بزرگترین‌ تهدیدها علیه صلح و ثبات در جهان  است

کلی کرفت، نماینده ایالات متحده در سازمان ملل، در جریان جلسه‌ای در شورای امنیت، حکومت اسلامی  ایران را یکی از بزرگترین تهدید‌ها علیه صلح و ثبات دانست.

او افزود: ایران «بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان  است که از نفوذ شریرانه خود برای گسترش خشونت در سراسر خاورمیانه استفاده کرده است».

این نماینده ارشد آمریکا در سازمان ملل متحد، گفت: «ایران،‌ در سوریه با دخالت مستقیم نظامی خود و نیروی نیابتی‌ خود، یعنی حزب‌الله، از رژیم آدمکش اسد حمایت کرده است؛ در یمن به دلیل انتقال سلاح به حوثی‌ها نقشی کلیدی را در ایجاد بحران مهاجران، تراژدی بشردوستانه، و طولانی شدن مناقشه ایفا کرده است؛ و در عراق به دلیل حمایتش از شبه‌نظامیان شیعه ناامنی به بار آورده است.»

کلی کرفت افزود: «رژیم اسلامی ایران با زیر پا گذاشتن تحریم تسلیحاتی سازمان ملل، به متحدانش، نیروهای نیابتی‌اش، و سازمان‌های تروریستی تسلیحات می‌فرستد که این باعث ایجاد بی‌ثباتی در منطق می‌شود. ایران این مناقشه‌ها را عمیق‌تر، گسترده‌تر، و طولانی‌تر می‌کند.»

او تاکید کرد: «ما نباید اجازه دهیم که این ادامه پیدا کند».

خانم کرفت گفت :  «دولت ترامپ همچنان نسبت به خنثی کردن تلاش‌های عوامل شریر مانند رژیم ایران، که همزمان با ایجاد بی‌ثباتی در سایر کشورها مخالفت‌ها را در کشور خود سرکوب می‌کنند، متعهد است. برنامه‌های تحریم‌های ما با هدف محدود کردن توانایی عوامل بد، مانند ایران، در استفاده از نظام مالی ما یا تهدید ایالات متحده، متحدان، و شرکای ما، و نیز غیرنظامیان طراحی شده‌اند».

شایان گفتن است که ایالات متحده با بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه رژیم ایران، تحریم تسلیحاتی حکومت را دائمی کرد.