نماینده جمهوریخواه در کنگره آمریکا: آمریکا برای حفظ منافعش، باید به اقدامات قاطع علیه رژیم ایران دست بزند

با بالا گرفتن تهدیدهای جنگی حکومت ایران در حمله به پایگاه های نظامی ایالات متحده در منطقه، مک تورن بری، عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه، هشدار داد: ایالات متحده برای حفظ منافع خود درمنطقه باید  به اقدامات بازدارنده جدی در قبال حکومت ایران بپردازد.

نورن بریدر این سخنان، مشخص نکرد که این اقدامات باید نظامی-امنیتی باشد و یا واکنش ها در زمینه های دیگر عملی گردد.

رئیس، جمهوری‌ خواهان  کمیته امور تسلیحاتی مجلس نمایندگان آمریکا افزود : «پیش‎بینی می‌کنم ایران در هفته‌های آینده اقدامات تحریک‌آمیز بیشتری انجام دهد».

تورن بری با اشاره به اعتراضات در ایران گفت که رژیم ایران ماه‌ها با تظاهرات مقابله کرده و صدها شهروند ایرانی را کشته ولی تهران برای ایجاد یک دشمن خارجی، دست به حملاتی خواهد زد.

وی با اشاره  به عدم واکنش ایران به حملات صورت گرفته به یکی از نفت‌کش‌هایش در ماه اکتبر، گفت که این موضوع می‌تواند تاییدی بر پیش‌بینی‌هایش برای در پیش بودن حملات ایران باشد.

مک تورنبری یکی از چهره‌های بارز مجلس نمایندگان آمریکا است که اهمیت ویژه برای موضوعات مرتبط با امنیت ملی قائل است و از این رو بر ضرورت حضور نیروهای نظامی ایالات متحده  در سوریه تاکید دارد و خواستار این است که پرزیدنت ترامپ، ضرورت حضور نیروهای این کشور را در سوریه برای افکار عمومی تشریح کند.