نماینده مجلس از افتضاح بیش از پنج هزار تن شکر آلوده که در گمرک نگاهداری می شود، پرده برداشت

یک عضو هیأت تحقیق و تفحص از گمرکات در مجلس  از ماجرای ۵۲۰۰ تن شکر آلوده در گمرک ایران پرده برداشت و گفت : گمرکات کشور در دست گروه های مافیایی است و کالاهایی که با پول بیت المال وارد گمرک می شود عمدا  آنقدر در گمرکات نگه داشته می‌شوند تا فاسد و آلوده شوند.

امیر خجسته، عضو هیأت تحقیق و تفحص از گمرکات در تشریح جلسه کمیسیون اصل نود مجلس گفت:۵۲۰۰تن  شکر آلوده هشت سال در گمرکات مانده اند و هیچ کس هم پاسخگو نیست .

وی افزود علاوه بر شکر به میزان زیادی ذرت های آلوده در گمرکات وجود دارد که با وجود دستور آقای رئیس جمهوری برای امحای آنان تاکنون عملا اتفاقی رخ نداده است .

خجسته نماینده مجلس گفت : وزارت کشاورزی و صمت نباید اجازه انباشته شدن  کالاهای اساسی در گمرکات را بدهند. طبق قانون، کالاهای اساسی دو ماه و کالاهای غیر اساسی چهار ماه بیشتر نباید در گمرکات بمانند.

وی افزود: معلوم نیست چه گروه یا باندی در انباشته کردن این کالاها دخالت دارند که تاکنون مدیران گمرک کشور نتوانسته اند آنان را از بین ببرند.

مایک پومپئو وزیر ایالات متحده پیشتر گفته بود که  حکومت ایران شبیه یک مافیا است ازجمله آخوند ناصر مکارم شیرازی ،جالب است وی به دلیل تجارت نامشروع شکر، که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای او سود داشته، به سلطان شکر معروف است و به حکومت ایران فشار آورده تا سوبسید (یارانه) تولیدکنندگان داخلی شکر را کاهش دهد.