نماینده مجلس : باید همانند دیگران به من هم خودروی شاسی‌بلند بدهند

لطف‌الله سیاهکلی، که خود را نماینده قزوین در مجلس، می داند ،گفته است  نمایندگان دوره قبلی مجلس خودروی «شاسی‌بلند» گرفتند و وی نیز برای «رفتن به مناطق روستایی» به چنین خودرویی نیاز دارد.

این نماینده مجلس در پی واکنش برخی نمایندگان به طرح دریافت خودروی دنا پلاس به قیمت نصف بازار گفت: «من برای رفتن به مناطق کوهستانی و روستایی شاسی‌بلند می خواهم، اگر این ماشین را بفروشم با ۴۰۰ میلیون تومان اضافه هم نمی‌شود شاسی‌بلند خرید».

سیاهکلی که پیشتر مدیر مالی صدا و سیمای استان قزوین و تهران بوده،  با انتقاد از دولت گفت: «دولت به جای این که نمایندگان را در مقابل هجمه افکار عمومی قرار دهد، باید دفترکار، ماشین و نیروی انسانی بیشتری در اختیار نمایندگان بگذارد».

او همچنین گفته است که سطح زندگی یک نماینده نباید از سطح زندگی یک بخشدار کمتر باشد.

حسینعلی حاجی‌ دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس ایران درباره تحویل خودروی «دنا پلاس» به نمایندگان مجلس گفته بهتر بود یک «خودروی معمولی‌تر» به نمایندگان تحویل داده می‌شد و مالکیت خودرو در اختیار مجلس بود.

او علت دریافت خودرو توسط نمایندگان را «قانون مدیریت خدمات کشوری» دانسته که «جایگاه نماینده را مطابق با جایگاه وزیر می‌داند».

این نماینده مجلس در ادامه اعتراض کرده که «استفاده وزرا از امکانات بیش از حد نیازشان است»‌ و گفته که مجلس برای نمایندگان مجلس هم باید راهکاری داشته باشد.

گفته شده است که قیمت خودروی دنا پلاس اتومات که به نمایندگان تحویل شده، ۳۰۲ میلیون تومان است. نمایندگان اقساط آن را سه ساله می‌پردازند و سند آن بعد از یک سال به نام آنها می‌شود.

شمار زیادی از کاربران در این باره شبکه های اجتماعی نوشته اند:  مقامات حکومت اسلامی احساس می کنند روزهای آخر رژیم ایران است و بنابراین باید هر چه زودتر باید بدزند و پشت خودشان را ببندند .