نماینده مجلس : به علت نابسامانی و گرانی در کشور مردم دیگر ما را قبول ندارند و در حوزه‌های انتخابیه به ما ناسزا می‌گویند

جواد نیک‌بین، و بردسکن، دو تن از نمایندگان مجلس در ارتباط با  افزایش گرانی‌ها در کشور گفت: «دو هفته است که نماینده‌های مردم در حوزه‌های انتخابی، از مردم نقد و ناسزا شنیده‌اند. اقتدار مجلس کجا رفته است که هیچ‌کس پاسخگوی وضعیت موجود نیست.»

اخیرا بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران  تایید کرد خط فقر در جامعه برای خانوار چهار نفره ۱۰میلیون تومان شده است.

نیک‌بین در ان باره افزود:   «  روحانی روزی روزگاری پشت تریبون همین مجلس می‌گفت اگر من بخواهم ظرف دو هفته دلار به مبلغ ۵ الی ۷ هزار تومان برمی‌گردانم، اکنون دلار از مرز ۳۰ هزار تومان گذشته است اما کسی ککش نمی‌گزد».

همزمان محمدباقر قالیباف نیز از عملکرد دولت درباره گرانی‌های اخیر انتقاد کرد و گفت: «آنچه تحمل همه این فشارها را سخت‌تر می‌کند، سوء مدیریت‌ها، بی‌خیالی‌ها و بی‌توجهی‌های ملموسی است که باعث شده مردم احساس بی‌پناهی کنند».

قالیباف با اشاره به گزارش‌های مردمی از افزایش چند برابری قیمت کالاهای اساسی مانند مرغ و لبنیات، کره و تخم مرغ تا لوازم خانگی تا پوشاک در مدت کوتاه، گفت: «این یک واقعیت تلخ است که رکوردشکنی‌های نگران‌کننده قیمت ارز و گرانی لجام‌گسیخته زندگی را بر مردم سخت کرده است».

در ادامه این خبر آمده است که نرخ  نخ و خمیر دندان خارجی با رشد قیمت دلار در بازار ایران، بسته به نوع کالا، تا ۲۰۰ و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

پیشتر نیز  علی شریعتی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، گفته بود قیمت خمیردندان‌های خارجی «نجومی» شده است.

شریعتی گفته بود که  «حتی بعضی از خمیردندان‌های خارجی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان هم فروخته می‌شود.»

او افزوده بود که «یک خمیردندان خوب بین ۶ تا ۱۰ دلار هزینه دارد؛ بنا بر این اگر هزینه حمل و نقل و سود خرده‌فروشی را در نظر بگیریم قیمت یک خمیردندان حدود نیم‌میلیون تومان آب می‌خورد».

این در حالی که قیمت هر واحد دلار آمریکا در بازار ایران اکنون به ۳۲ هزار تومان رسیده است.

کاربری در  انتقاد به گرانی نرخ خمیر دندان پرداخته و نوشته: «چطور پس از ۴۱ سال کشوری که پیش از انقلاب اولین کارخانه تولید مواد بهداشتی را در خاورمیانه داشت، حالا به وارد کننده آن تبدیل شده است. چگونه اینقدر راحت صحبت از تولید موشک می‌کنند، ولی در ساخت خمیردندان مانده‌اند».