نماینده مجلس به وزارت اطلاعات: «اگر مازیار ابراهیمی واقعا دانشمندان اتمی را کشت، چرا آزاد شد؟

محمود صادقی، نماینده مجلس

بدنبال پخش یک گزارش مستند در بی بی سی فارسی، که در آن فردی به نام مازیار ابراهیم فاش ساخت که تمام گفته های او درباره ترور دانشمندان اتمی، دیکته شده از جانب مقامات حکومت بوده و زیر فشار و شکنجه او را ناچار به این اعترافات جعلی ساخته بودند، یک نماینده مجلس از وزارت اطلاعات پرسید که اگر این ادعاهای مازیار ابراهیمی دروغ بوده و او واقعا در ترور دانشمندان اتیم ایران دست داشته، پس چرا از زندان آزاد شده و توانسته است خود را به خارج از ایران برساند؟

محمود صادقی، نماینده مجلس ، با پرسش از وزیر اطلاعات در توییتی نوشت: «اخیرا مستندی از یکی از تلویزیون های خارجی پخش شده که نشان می‌دهد فردی به نام مازیار ابراهیمی که سابقا در برابر دوربین صداوسیما صریحا به نقش خود در فرماندهی ترور دانشمندان هسته ای اعتراف کرده بود آزاد شده و در کشور آلمان مقیم شده است. آیا فرد یاد شده واقعا همان فردی است که اعترافات وی از صداوسیما پخش شده بود در صورت صحت، مبنای آزادی او چه بود؟» .

ترور دانشمندان هسته‌ای حکومت  ایران، ۹ سال پیش روی داد.که در این حادثه  اساتید فیزیک که با پروژه های هسته ای ایران در همکاری بودند هدف ترور قرار گرفتند که سه نفر از آنها به نام های: مسعود علی محمدی، مجیدی شهریاری و داریوش رضایی نژاد کشته شدند و فریدون عباسی نیز مجروح شد.

در مستند «بی بی سی» مازیار ابراهیمی تاکید کرد که اعترافات او در تلویزیون حکومت ایران بر مبنای واقعیت نبوده اند بلکه به دلیل شکنجه های طولانی و شدید مجبور شده به دروغ نقش خود را در ترور دانشمندان هسته ای به عهده بگیرد اما دو سال پس از پخش اعترافاتش در تلویزیون رژیم ایران، طی برنامه ای به نام کلوب ترور» به دلیل اثبات بی گناهی اش آزاد می شود.

در این مستند ابراهیمی گفت : وی و۱۱ نفر دیگر که در آن برنامه تلویزیونی اعتراف کرده بودند پس از حدود سه سال و نیم زندان، همگی آزاد شدند.

در این گزارش امده است تنها مجید جمالی فشی، رزمی‌کار ایرانی، دارنده مدال برنز جهانی کیک‌بوکسینگ که  محکوم به ترور مسعود علی‌محمدی به دستور اسرائیل شده بود. فوری پس از محاکمه اعدام شد.

یک دیدگاه

  1. اخر مردک، تو اگر جرات داری بپرس که چرا دریای مازندران ایرانیان را مفتی مفتی دارند به عنوان باج میبخشند به روسیه. اگر هم نه، برید مانند همیشه برای خالی نبودن عریضه فقط چرت بزنید و پرسه وحقوق مفت بگیرید.

Comments are closed.