نماینده مجلس حکومت : بایدن می‌تواند جامعه جهانی را علیه ایران بشوراند

محمودزاده رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس ایران در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویی، ایسنا گفته است: «جو بایدن ارتباط خاص و دوستانه‌ای با کشورهای منطقه خصوصا کشورهای عربی دارد. تصمیمات پرزیدنت ترامپ لحظه‌ای و بدون منطق بود. ترامپ نمی‌توانست اجماع جهانی علیه ایران شکل دهد. بسیاری از کشورها در سازمان ملل متحد، با ترامپ همراهی نمی‌کردند. این در حالی است که جو بایدن می‌تواند اجماع تشکیل دهد چرا که مقبولیت بیشتری دارد. به نظرم، کار ما با جو بایدن سخت‌تر خواهد بود».

این نماینده مجلس در حالی این سخنان را بیان می کند که حسن روحانی و ظریف اخیرا در اظهارات‌شان گفتند که بایدن با ترامپ تفاوت دارد و به نوعی ابراز خوش‌بینی کردند که با حضور دموکرات‌ها در کاخ سفید، آمریکا به توافق هسته‌ای بازگردد و فشار تحریم‌ها کاهش یابد.

همزمان  الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در مصاحبه با خبرنگاران هنگام سفر به اسرائیل گفته بود که پرزیدنت  ترامپ فشارهای حداکثری خود را علیه ایران تا روز سوگند جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا ادامه خواهد داد.

او گفت:  برای دولت منتخب جو بایدن بسیار مشکل خواهد بود که بتواند دوباره ایالات متحده را به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بازگردد.

آبرامز در ادامه افزود:  «واقعا مهم نیست چه کسی روز ۲۰ ژانویه رئیس جمهوری آمریکا ‌شود، در هر صورت مذاکره‌ای با ایران انجام نخواهد شد».

او تأکید کرد که تا زمانی که رژیم ایران رفتار خود را تغییر ندهد تحریم‌ها علیه تهران به قوت خود باقی خواهند ماند

او گفت:«تحریم‌های ایران تنها به مسئله فعالیت هسته‌ای محدود نمی‌شود مسئله حقوق بشر و حمایت تهران از تروریسم باعث بخشی از این تحریم‌ها شده است».