نماینده مجلس: خسارت هرج و مرج و دزدی در خودروسازی در ایران، از خسارات جنگ بیشتر شده است

پارسایی گفت: چه کسی پشت جریان خودروسازی است که نمی گذارد این جریان  شفافیت سازی شود.باید به مردم پاسخگو باشیم

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هشدار داد که صنعت خودروسازی در ایران به علت نبود نظارت کافی بر آن  به اندازه یک جنگ به کشور خسارت زده است . دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت که خودروسازان با همکاری دولت ، مردم را به جایی می‌رسانند که هر امتیازی که می‌خواهند، بگیرند.

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: چرا حقیقت را به مردم نمی گویید .باید روشن شود پولی که خودروساز‌ها از مردم گرفته‌اند، بدهی آن‌ها به قطعه‌سازان و پولی که از بانک‌ها گرفته‌اند که مجموعا ۸۰ هزار میلیارد تومان می‌شود کجاست؟.

وی افزود: باید روشن شود خودرو‌هایی که نقدی فروخته شده با چه شرایطی بوده که بعد از چند ثانیه از عرضه آنها، فروخته شده و کسی هم موفق به ثبت‌نام نشده و بعد با دو برابر قیمت و سود کلان در بازار به فروش رسیده است.

پارسایی گفت: چه کسی پشت جریان خودروسازی است که نمی گذارد این جریان  شفافیت سازی شود.باید به مردم پاسخگو باشیم .

پس از بازداشت هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی گفت: مدیرعامل ایران خودرو به صورت عمدی و بدون هماهنگی قیمت محصولات این شرکت را افزایش داده و همین دلیل برکناری او شده است.

مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ایران گفت:  خودروسازان با حمایت دولت ، با فشار به مردم شرایط را طوری تغییر داده اند  که هر امتیازی که می‌خواهند، بگیرند. نهادهای نظارتی و امنیتی باید نظارت ریزبینانه‌تری به این موضوع داشته باشند.

این در حالیست که شرکت‌های خودروسازی تحت نظارت کامل دولت روحانی سال گذشته  با مجوز صریح و روشن روحانی اقدام به افزایش قیمت‌ها کردند. که در پی این افزایش قیمت، به موج گسترده گرانی‌ها در بازار دامن زده شد . حالا مقامات حکومت  ادعا می کنند که فساد گسترده در این شرکت‌ها آغاز شده است.و تا کنون شماری از مدیران ارشد چند شرکت خودروسازی در حکومت ایران را بازداشت شده‌اند. اما همچنان پرسیده می شود  که این فسادها از کجا سرچشمه می‌گیرد؟