نماینده مجلس خطاب به قالیباف گفته است : معلوم نیست تو رئیس مجلسی یا فرمانده  نظامی ‌؟

روزنامه شرق، در گزارشی با عنوان رئیس یا فرمانده به تعارض نقشی قالیباف در مجلس  پرداخته و نوشته است :  اینکه یک رئیس مجلس دیکتاتور یا دیگری فرمانده پارلمان خطاب می‌شود، دقیقا حاکی از این عدم پذیرش و ناهمسازی شخصیت حقیقی او با شخصیت حقوقی اوست.

روزنامه شرق در ادامه  به نقل از محمدرضا صباغیان، نماینده مجلس در انتقاد علنی از نحوه ریاست غیر عادلانه قالیباف در مجلس نوشته است :  شما  نماینده برتر نیستید ؟!معلوم نیست شما چه کاره اید؟رئیس مجلس یا فرمانده ‌؟ رئیس مجلس، یا فرمانده پادگان؟ این روزنامه در ادامه نوشته است: به نظر می‌رسد که نقش رئیس مجلس در ایران بدل به یک مسئله شده است.

روزنامه شرق نگاشته است :   تناقضی که از یک سو حامل این نقش و از سوی دیگر مخاطبانش یعنی سایر نمایندگان با آن مواجه‌اند، ناشی از عدم درک یا تبیین این جایگاه است.  جبهه پایداری در مجلس قبلی علی لاریجانی را دیکتاتور خطاب کرد و حالا نماینده اصولگرای مهریز و بافق هم قالیباف را به اداره پادگانی مجلس متهم کرده است.

گویی حکایت از این قرار بوده است که در جلسه علنی روز گذشته در مجلس این نماینده اصولگرا قصد داشته که مخالفت خود را به بررسی تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۴۰۰ عنوان کند که با برخورد بد و نظامی قالیباف روبرو می شود .وی نیز در واکنش، به این سخنان بی ادبانه قالیباف می گوید:  آقای رییس بگذارید حرفم را بزنم. یک رویه‌ای ایجاد کرده‌ایم که پیشنهاد‌دهنده باید در جایگاه هیئت‌رئیسه حاضر شده و نامش را بنویسد و به شما بگوید تا اجازه طرح پیشنهاد را بدهید. این ذلت و خواری نمایندگان است که باید به شما التماس کنند.

این نماینده در ادامه گفته است : از طرف دیگر هم به اختیار خودتان پیشنهاد نمایندگان را از سیستم حذف می‌کنید. این مجلس دفعه اولی نیست که در آن بودجه بررسی می‌شود، جناب قالیباف اینجا مجلس است و پادگان نظامی نیست.

محمدرضا صباغیان در ادامه خطاب به قالیباف گفته است: شما در مجلس یک حزب تشکیل داده‌اید که کسی نمی‌تواند حرف بزند، یک فراکسیون برای خود تشکیل داده‌اید. آیین‌نامه هم به‌درستی اجرا نمی‌شود.