نماینده مجلس: درست بودن مدارک تحصیلی همه سران رژیم بررسی شود. مدرک خامنه ای چه خواهد شد؟

یک عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به نام محمد جواد ابطحی، خواستار بررسی مدارک تحصیلی همه مقامات رسمی حکومت و از جمله حسن روحانی شد. ولی در این میان، کاربران شبکه های اجتماعی می نویسند که بالا بردن خامنه ای از مقام حجت الاسلام به مقام آیت الله جعلی و غیرقانونی بوده و آن هم باید مورد بررسی قرار گیرد.

ابطحی در این رابطه گفت: «ابتدا باید مدرک تحصیلی رئیس جمهور و بعد باید مدارک تحصیلی همه مسئولین، مقامات، مدیران کل و نمایندگان مجلس و منتخبان مجلس یازدهم بررسی شود».

پیش از این نیز گزارش هایی درباره اشکال در مدرک دکترای حسن روحانی مطرح شده بود و کمیسیون آموزش مجلس هم در گزارشی اعلام کرده بود که در نحوه پذیرش حسین فریدون، برادر رییس جمهوری ایران، در مقطع دکترا در دانشگاه بهشتی نیز  “تخلف” رخ داده است.

موضوع تخلف و جعلی بودن مدرک تحصیلی برخی منتخبان مجلس یازدهم نیز خبرساز شده است.عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، اعلام کرد که سینا کمال خانی، کاندیدای راه‌یافته به مجلس یازدهم از تفرش، به دلیل معتبر نبودن مدرکش نمی‌تواند وارد مجلس شود.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران نیز در روزهای گذشته خبر داد که یکی از منتخبان مجلس در یکی از شهرستان‌های استان اصفهان «در دریافت مدرک تحصیلی خود دچار مشکل شده ونتوانسته مدرک معتبر و مورد نیاز وزارت علوم را ارائه کند».

همزمان، ‌اسدالله عباسی،‌ سخنگوی هیات رئیسه مجلس،‌ نیز اعلام کرد که مدرک تحصیلی تعدادی از منتخبین مجلس یازدهم از استان گیلان «اشکالاتی» دارد.

زمانی که اعضا شورای نگهبان صلاحیت نداشتند و در همان جلسه بیایند

کاربران شبکه های اجتماعی یادآوری کردند که علی خامنه ای نیز سی و سه سال پیش، پس از مرگ خمینی، برای آن که بتواند به جانشینی او برسد، توسط اعضای مجلس خبرگان به مقام آیت اللهی ارتقا یافت و این در حالی که چنین اقدامی باید به صورت کتبی از جانب آیات عِظام و با امضا و تصویب مراجع تقلید صورت گیرد.

کاربران نوشتند: با توجه به این قانون روحانیت شیعه، پس می توان گفت که مدرک تحصیلات مذهبی خامنه ای نیز جعلی است.