نماینده مجلس: در جریان خصوصی سازی اموال دولتی، مافیای اسحاق جهانگیری سود کلانی به جیب زد

یک نماینده مجلس این اتهام را مطرح ساخت که در واگذاری شرکت‌های دولتی شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مافیای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری حکومت ایران، در آن دخالت گسترده داشته است و ممکن است یک فساد بزرگ مالی باشد.

احمد علیرضابیگی، نماینده مجلس و عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی، روز گذشته (دوشنبه) به خبرگزاری مهر وابسته به سپاه پاسداران  گفته است :  ردپای “مافیای اسحاق جهانگیری”، معاون اول رییس جمهور، در واگذاری‌های غیرقانونی سازمان خصوصی‌سازی مشهود است.

علیرضا بیگی در ادامه افزود: جهانگیری و عبدالله پوری حسینی، رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی، «شرکت‌های مهم و کلیدی اقتصادی را به مافیای خود واگذار کرده و بیت‌المال را با خسارت محض مواجه کردند».

اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، چند شب پیش با حضور در نشستی در کلاب‌هاوس از مردم ایران خواسته بود تا با شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری اجازه ندهند تا “شهر به دست مافیا بیفتد”.

احمد علیرضابیگی در ادامه افشاگری خود گفت: شخص اسحاق جهانگیری در پرونده واگذاری‌ها دخالت می‌کرده و مانع از ارجاع پرونده‌ها به هیات داوری می‌شده است.

این نماینده تندروی مجلس همچنین تخلفات در واگذاری «کشت و صنعت مغان» و «ایران ایر تور» را از جمله واگذاری‌‌هایی ذکر کرده که «ردپای مافیای جهانگیری کاملا در آنها پیدا بود» به طوری که معاون اول رئیس‌جمهوری تلاش زیادی برای جلوگیری از ابطال این واگذاری کرد.

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، هم حدود دو هفته پیش  در پاسخ به پرسش احمد علیرضا‌بیگی درباره چگونگی واگذاری شرکت ایران ایر تور به مجلس فراخوانده شد که در نهایت نمایندگان از پاسخ وزیر اقتصاد درباره واگذاری این شرکت قانع شدند.

میرعلی‌اشرف عبدالله پوری‌حسینی، رییس اسبق سازمان خصوصی‌سازی ایران، در تابستان ۹۸ به دلیل آنچه تخلف در روند واگذاری شرکت‌های دولتی اعلام شد بازداشت شد و دادگاه کیفری استان تهران در آذرماه پارسال او را به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم کرد.