نماینده مجلس: دولت حسن روحانی تا کنون گامی برای رفاه مردم و تامین معیشت برنداشته است

اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گله کرد از این که  دولت روحانی، از دیدگاه وی، تاکنون هیچ اقدامی برای بهبود معیشت مردم انجام نداده است

اسدالله عباسی گفت: رقم یارانه‌های پنهان انرژی که هم‌اکنون پرداخت می‌شوند بین ۸۵۰ تا ۹۸۰ هزار میلیارد تومان است. مردم و عموم جامعه از این یارانه‌ها که در حوزه‌های مختلف انرژی، آب، برق، گاز و مانند این‌ها هستند خبر ندارند و اصلاً در جریان پرداخت این مبالغ که به صورت پنهان انجام می‌شود نیستند.

وی افزود:  در حال حاضر دولت مابه‎التفاوت قیمت انرژی را از خزانه و یا از محل اعتبارات درآمدی خودش پرداخت می‌کند که باید روند آن سریع تعیین تکلیف شود.

اسدالله عباسی گفت : با تمام تأکیدات مجلس ، تاکنون دولت هیچ اقدامی برای بهبود معیشت افراد کم‌درآمد جامعه نکرده است.دولت شعار می دهد که به وضعیت معیشتی مردم توجه دارد .

محمد باقر نوبخت پیشتر اعلام کرده بود : خزانه دولت خالی است و ما قادر به کمک کردن به مردم نیستیم .حتی صندوق توسعه ملی نیز خالی مانده است .

و بنا به یک گزارش دیگر، در روز اول مهر و آغاز سال تحصیلی آلودگی هوا، مهدکودک‌ها و پیش دبستانی‌های مشهد را تعطیل کرد.

تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت : هوای مشهد به شدت آلوده است و بر اساس مصوبه  کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای خراسان رضوی و به علت تداوم وضعیت ناسالم هوا برای گروه‌های حساس، مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها در مشهد تعطیل شده‌اند.

تورج همتی افزود:  با توجه به پایداری هوا و وزش محدود باد، و هم چنین افزایش آلودگی هوا ، شرایط جوی برای کودکان بسیار خطرناک و مضر است .

همتی گفت که به‌دلیل آلودگی هوا، لازم نیست مراسم بازگشایی مدارس در محیط های باز انجام شود و شهروندان مشهدی از هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز اجتناب کنند.