نماینده مجلس: «زن و شوهرها در ایران علاقه ای به بچه دار شدن ندارند»

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: “زوج‌ها رغبتی به بچه‌دار شدن ندارند”، ودر عقدنامه خود برای جلوگیری از فرزندآوری ثبت می‌کنند.

رهبر ایران گفته است که مردم ایران و مقامات رده بالای حکومت از درخواست او برای افزایش جمعیت حمایت می کنند، اما “مسئولین میانی درست عمل نمی کنند.

معصومه آقاپورنماینده مجلس شورای اسلامی افزود: یک مورد خاص که دوسال است شیوع یافته، ذکر شرط زوجین برای عدم بچه‌دار شدن در عقدنامه‌است. ما باید واقعیت‌ها را و همچنین این فاجعه را ببینیم. طی دو سال گذشته این موضوع به صورت یک فرهنگ درآمده است. بنا بر این شرط، هر کدام از زوجین تقاضای بچه‌دار شدن بکنند، طرف مقابل می‌تواند بدون هیچ پیش‌شرطی طلاق بگیرد.

وی افزود : برای سال ۱۴۰۴ پیش‌بینی ۱۰۰ میلیون نفر را در نظر گرفته‌اند. حتی بعید است همین برنامه‌ریزی محقق شود. اگر نسبت آمار طلاق‌ به ازدواج‌ و آمار موالید به مرگ و میر را در نظر بگیریم، مشخص می‌شود چرا جمعیت مطلوب محقق نمی‌شود.

خانم آقا پور در حالی این سخنان را مطرح می کند که رهبر جمهوری اسلامی پیشتر خواستار جمعیتی ۱۵۰ میلیونی است.

جمعیت مطلوب به آن میزان از جمعیت یک کشور گفته می‌شود که بیشترین تناسب را با منابع و امکانات آن کشور داشته و بتواند بیشترین بهره‌وری را برای مردم آن سرزمین فراهم آورد.

” علی خامنه‌ای، پیشتر خواستار اجرای برنامه‌هایی برای افزایش جمعیت تا حد ۱۵۰ میلیون نفر شد و فرمان خود را زیر عنوان “سیاست‌های کلی جمعیت” به قوای سه‌گانه ابلاغ کرده بود .

در پی اعلام سیاست رشد جمعیت از سوی رهبر، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز دستورالعملی چهار ماده‌ای را به منظور تبیین سیاست کلی افزایش جمعیت به وزارتخانه‌های کشور، بهداشت و کار و امور اجتماعی ابلاغ کرد. تسهیل در رشد جمعیت از جمله موارد این دستورالعمل بود.

2 دیدگاه‌

  1. برای همینه که به صیغه ایها میگید که از عربها بچه دار بشند و همینطور هم دخترهای کو دک و کم سن را تشویق به ازدواج میکنید. شماها از حیوانات پست تر هستید.

  2. نه تنها زن وشوهرها تمایلی به بچه دار شدن در این جهنم جمهوری اسلامی ایران ندارند بلکه دخترها وپسرهای عقب نگه داشته شده از ازدواج نیز تمایلی برای جفت یابی و سپس ازدواج در این وضعیت بحرانی خراب درخراب درتمامی اوضاع واحوال مملکتی از خودشان نشان نداده ونخواهند داد که حداقل شامل ۱۳ میلیون نفر مجرد بوده اند تازمانیکه این حکومت بیداد وظلم پرور ودزد و سرکوبگر غیر اسلامی و غیر انسانی به کارهای خلاف دین وقانون وانسانیتش ادامه بدهد.

Comments are closed.