نماینده مجلس: «واکسیناسیون هم موج پنجم کرونا را مهار نمی‌کند»

علی اصغرباقرزاده، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حکومت ایران، با بیان اینکه اکنون وارد پیک پنجم کرونا شده‌ایم، گفت که “اکنون دیگر انجام واکسیناسیون هم علیه موج پنجم کرونا فایده ای ندارد و تنها ممکن است برای مهار موج های بعدی کرونا مفید واقع شود.»

شیوع گسترده نوع جدید ویروس کرونا موسوم به «دلتا» و سرعت کُند واکسیناسیون علیه کرونا در ایران، باعث بروز پیک پنجم کرونا در این کشور شده است. به نظر می رسد کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز در افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در ایران بی تاثیر نبوده است. به ادعای مسئولان بهداشتی ایران، سرعت واکسیناسیون علیه کرونا از این هفته سرعت می‌یابد، اما حتی اگر این ادعا درست هم باشد، به گفته عضو کمیسیون بهداشت مجلس، برای مهار پیک پنجم کرونا کافی نیست.

برای مهار این بیماری باید با قرنطینه خانگی، تعداد سفرها و تجمعات غیر ضروری به حداقل برسد.

کوتاهی و بی‌ لیاقتی رژیم ایران در تهیه به موقع و به اندازه واکسن، یک بحران گسترده سلامتی در ایران به وجود آورده است. نوع دلتا، صدها شهر ایران را فراگرفته و هر روز بر شمار مبتلایان و قربانیان کرونا افزوده می‌شود. واکسن در ایران کم است و مردم برای تزریق واکسن، راهی کشورهای همسایه از جمله ارمنستان می‌شوند.

باقرزاده می‌گوید: «امیدواریم دولت به قول‌هایی که در مورد واکسیناسیون علیه کرونا داده است، عمل کنند. از سویی، مردم نیز از رعایت پروتکل‌های بهداشتی دست کشیده‌اند و آمارها خبر از کاهش ۶۰ درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی می‌دهند، اگرچه من معتقدم که آمار واقعی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از این هم کمتر است.»

او افزود: «متاسفانه عادی انگاری کرونا در بین مردم نیز بسیار زیاد شده و ترس آن ها از کرونا ریخته است که این خطرناک است.»