نماینده مردم اهواز در مجلس ، درباره  تخریب روستای ابوالفضل:روستا در جای نامناسبی است و به مردم حمله ای نشده است

نماینده مردم اهواز در مجلس ، درباره  تخریب روستای ابوالفضل به دستور بنیاد مستضعفان و حمله به مردم فقیر نشین این روستا گفت: روستا در جای نامناسبی است و به مردم حمله ای نشده است آن را رسانه ای نکنید. پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان نیز در این باره گفت: مسئولان قضایی و شهرداری به ما گفتند اینها زمین‌خوارند

پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، در واکنش به درگیری اخیر نیروهای امنیتی و انتظامی با مردم روستای ابوالفضل اهواز،گفت: «به ما گفته بودند اینها زمین‌خوارند وگرنه بنیاد مستضعفان زمین زیادی دارد که در تصرف مردم است ولی در هیچ جا چنین رویه‌‌ای ندارد که قلع و قمع کند».

پس از  درگیری ۵ روز پیش  نیروهای انتظامی و امنیتی با مردم روستای ابوالفضل، روستایی فقیرنشین در اهواز که بنیاد مستضعفان خود را مالک آن می‌داند، شماری از مردم معترض با شلیک سلاح ساچمه‌زن ماموران مجروح شدند. ماموران همچنین به سوی معترضان گاز اشک‌آور شلیک کردند.

پس از این درگیری،  بنیاد مستضعفان اعلام کرد که  «اقدام به تخریب منازل» روستای ابوالفضل «در جهت جلوگیری از توسعه ساخت‌وسازهای غیرمجاز و با هماهنگی کامل» مقام‌های استان انجام شده است، اما این حکم متوقف نخواهد شد و دو هفته دیگر و پس از انتقال «خانواده‌های محروم» از این منطقه اجرا خواهد شد.

پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، در این باره گفت:  «شورای تامین استان، شهرداری و دادستانی گفته بودند اینها زمین‌خوارند و این تصمیمی است که استان گرفته است».

او ادعا کرد: «بنیاد معمولا با اقشار ضعیف تفاهم می‌کند و اصلا روحیه بگیر و ببند در این سازمان نیست».

فتاح در ادامه مدعی شد: «بنیاد مستضعفان با مردم اهواز است، ما طرفدار مردم و کنار مردم هستیم و آنچه به نفع مردم و اهالی مستضعف و روستاست، همان را دنبال می‌کنیم، البته از سوی دیگر شهرداری و استانداری نکات قانونی در این زمینه مطرح کرده‌اند.»

همزمان کریم حسینی، نماینده مجلس، بدون اشاره به همجواری روستای ابوالفضل با «پایگاه پدافند هوایی اهواز»، گفت که دلیل اصرار بر تخریب خانه‌های مردم این روستا قرار گرفتن آن «در کنار تاسیسات صنعتی، نفتی و انبارهایی با بارهای مختلف» است.

حسینی با بیان اینکه «نقاط مختلفی در اهواز داریم که بنیاد مستضعفان با مردم آن مناطق همکاری کرده»، افزود: «محل روستای ابوالفضل منطقه مناسبی نیست».

او ادعا کرد: «یک برخوردی میان ماموران و مردم صورت گرفت نمی‌خواهم مساله را کوچک کنم، اما در حدی هم نبود که چنین بازتابی داشته باشد».

نکته جالب توجه در این واقعه  این است که اصرار و پافشاری بنیاد مستضعفان حکومت برای تخریب منازل مردم روستای ابوالفضل اهواز که مردمی فقیر و کم دست می باشند که چند دهه از سکونتشان در این روستا می‌گذرد درحالی صورت می‌گیرد که فتاح طی چند هفته گذشته پس از سخنانی درباره ملک ۲۰۰ میلیارد تومانی واگذار شده به غلامعلی حدادعادل، پدر همسر مجتبی خامنه‌ای، در یک مصاحبه تلویزیونی بابت نام بردن از او  عذرخواهی کرد.