نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران : تهران  ارتباطات قوی با سازمان تروریستی  القاعده دارد

الیوت آبرامز،  نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا در گفت و گو با  بخش انگلیسی،  العربیه‌.نت گفت:  حکومت  ایران کشوری است که تصمیم به گسترش هرج و مرج و تروریسم در منطقه خاورمیانه  و جهان گرفته و روابط تنگاتنگی با سازمان  تروریستی القاعده دارد.

او در ادامه با اشاره به ارتباط قوی میان ایران و سازمان القاعده تاکید کرد که ایران از همکاری با عناصر القاعده که آنها هم در منطقه فعالیت تروریستی می‌کنند سود می‌برد و این موضوع عجیبی نیست زیرا که ارتباطاتی میان این دو وجود دارد.

آبرامز افزود که ایران تصمیم به گسترش آشوب و تروریسم در منطقه خاورمیانه و دیگر مناطق گرفته و از کار با عناصر القاعده که فعالیت‌های تروریستی در منطقه می‌کنند سود می‌برد.

او گفت  که «ایران می‌خواهد از عدم ناپدید شدن سازمان القاعده از منطقه مطمئن شود زیرا که قصد ادامه حملات به اشخاص و کشورهایی را دارد که پیش‌تر از سوی القاعده مورد حمله قرار گرفته‌اند».

آبرامز همچنین تاکید کرد که ایالات متحده به هر حمله‌ای علیه شهروندان آمریکایی که توسط ایران یا گروههای شبه نظامی انجام شود واکنش قوی نشان خواهد داد.

او در ادامه  گفت که پرزیدنت ترامپ  قصد ایجاد نزاع جدیدی در منطقه را ندارد و اخیرا خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان را اعلام کرده است… اما ما خوب می‌دانیم که ایران در کارهای خطرناکی در منطقه دست دارد و خود ما این امر را به وضوح در عراق دیده‌ایم و معتقدیم که موضوع پیش از آ‌ن‌که از سوی نیویورک تایمز منتشر شود، برای همگان واضح بوده است.

همزمان  مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده نیز  تاکید کرد که «همه گزینه‌ها برای مقابله با ایران روی میز است ».

او افزود:«ما در خصوص چگونگی حفاظت از آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها از گزند رژیم ایران در منطقه صحبت کردیم که هنوز هم پشتیبان درجه یک تروریسم در جهان است».

پمپئو در ادامه گفته است که ایالات متحده موج دیگری از تحریم‌های جدید را در راستای کمپین فشار حداکثری علیه ایران اعمال کرده که این موج تحریم‌های جدید علیه مسئولان بلندپایه رژیم با سالروز کشتار شهروندان ایرانی در شهر مشهد همزمان شده که در تظاهراتی مسالمت‌جویانه علیه فساد شرکت کرده بودند. ما در کنار مردم ایران در برابر قانون‌شکنی‌های