نماینده پارلمان عراق خواستار برچیدن عکس‌های رهبران ایران از اماکن عمومی این کشور شد

یک نماینده پارلمان عراق خواستار پائین آوردن عکس های بزرگ سران حکومت اسلامی ایران شد که به تعداد بسیار زیاد توسط مزدوران حکومت ایران در عراق، در بسیاری از نقاط آن کشور آویزان شده و این تصور را به وجود می آورد که علی خامنه ای و دیگران، رهبران واقعی عراق هستند.

احمد الجبوری نماینده استان نینوا در پارلمان عراق، در حساب توییتر خود خواستار برچیده شدن عکس‌ها و تصاویر رهبران حکومت ایران از خیابان‌ها و اماکن عمومی این کشور شد.

احمد الجبوری نوشته است ، جناب عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق لطفا دستور بفرمایید همانطوری که به برچیدن مجسمه عبدالوهاب الساعدی اقدام کرد ید ، عکس‌ها و تصاویر فرماندهان و رهبران ایران را  برای احترام به حاکمیت عراق برچینند.

نخست وزیر عراق نیز چند هفته پیش دستور انحلال گروه چریکی حشد الشعبی را صادر کرد که به عنوان دست نشانده رژیم ایران، در داخل عراق به عملیات مسلحانه ادامه می دهد. ولی این دستور هنوز عملی نشده است.

پس از به قدرت رسیدن طرفداران  گروه های تحت حمایت حکومت ایران در عراق تصاویر بسیاری از رهبران، فرماندهان نظامی و برخی روحانیون ایران در میادین اصلی و تقاطع‌های شهرهای مهم عراق مانند بغداد ، نینوا و بصره نصب شده است.

پس از برکناری عبدالوهاب الساعدی  یکی از فرمانده هان نظامی عراق، مقامات عراقی مجسمه او در یکی از میدان‌های شهر موصل با پارچه پوشاندند تا مقدمه برچیدن آن را مهیا کنند اما برخی فعالان مدنی و سیاسی عراقی تلاش کردند که این پارچه را بردارند که با ممانعت پلیس و نیروهای دولت عراق مواجه شدند.