نماینده پارلمان عراق: علی خامنه ای است که به عاملان خود در عراق دستور داد مردم را به گلوله ببندند

یک نماینده پارلمان عراق گفت : علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، فتوای لزوم قتل معترضان عراق را صادر کرده است

دفتر سازمان ملل در عراق گزارش داد که از ابتدای اعتراضات مردمی در عراق تاکنون بیش از  ۲۵۴ تن از تظاهرکنندگان و معترضین، در اثر شلیک اسلحه گرم جان باخته اند و چند هزار تن نیز زخمی شده‌اند.

در همین رابطه، یک نماینده پارلمان عراق گفت : علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، فتوای لزوم قتل معترضان عراق را صادر کرده است و مزدوران رژیم اسلامی ایران هستند که به سوی مردم عراق که سعادت کشور خود را می خواهند تیراندازی می کنند و آنان را بیرحمانه به قتل می رسانند.

فائق الشیخ علی، نماینده پارلمان عراق در توییتی نوشت : پس از آنکه عادل عبدالمهدی فتوای خامنه ای مبنی بر لزوم قتل معترضان عراقی همچون کشتن پیمان‌شکنان و سرکشان توسط امام علی  را دریافت کرد، اکنون از آیت الله علی سیستانی می‌پرسیم: حکم قتل معترضان بی‌پناه به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح چیست؟

موج دوم تظاهرات ضد دولتی در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات عمومی در بغداد و شهرهای جنوبی این کشور در مناطق مختلف عراق از۲۵ اکتبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

گفته شده است که  نیروهای امنیتی عراق در برخورد با معترضان از گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور استفاده کردند. تاکنون در این تظاهرات بیش از ۲۶۰ نفر کشته و هزاران نفر دیگر زخمی شده اند.

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در اعتراض به نوع برخورد دولت عراق با تظاهرات کنندگان گفته بود که ما در ایران می دانیم چگونه معترضان را سرکوب کنیم .

2 دیدگاه‌

  1. روش سپاه پاسداران در سرکوبهای تظاهرات داخلی ایران در عراق نیزبکار گرفته شده است. جوانها ویا میانسالهایی را در میان مردم پیاده ویا با موتور میفرستند که همان شعار را سر میدهند که دیگران در تظاهرات میگویند و سپس با عکس گرفتن سر دسته آشوبگرها ویا تظاهرات کنندگان را پیدا میکنند و سپس سر فرصت مناسب دخلش را میاورند ویا با موبایل به سایر نیروها گزارش صوتی و تصویری میدهند و با کمک تک تیراندازویا افرادی که دارای کلت کمری داخل مردم عادی هستند دخل طرف را میاورند و خودشان هم درجمعیت گم وگور میشوند و منتظر قتل دیگری مینشینند. یکروش دیگرشان ایجاد رعب و وحشت درمیان تظاهرکنندگان میباشد و با دستگیر و اعزام مردم به بازداشتگاه ها و زندانها و حتی دستگیری بقیه اعضای خانواده بر ترس و ووحشت ایجاد شده درمیان آنها می افزایند تا دیگر به تظاهرات نیایند. این قدرت و سیاست و نظامیهای دولت مرکزی عراق هستش که باید جلوی فضولی و دخالتهای آشکار و پنهان جمهوری اسلامی ایران ( قاسم سلیمانی و حشد شعبی و سایر نیروهای مخفی مستقر در عراق و ..) رذل را بگیرد تا جوانان آنکشور بتوانند به حق وحقوق خودشان برسند.

  2. مرگ بررژیم فاسد وضد بشری «اسلامی جعلی وسراپا درروغ»ایران،درود فراوان به ملت آزادیخواه وبا درود فراوان به دولت وارتشیان همیشه پییروزکشورقدرتمند«اســــــــــــــــــرائیل سربلند وآزاده»

Comments are closed.