نماینده پیشین  مجلس رژیم:« با پولهای بادآورده ،به راحتی می توان به ظاهر مرد ولی زنده ماند!

مهدی کوچک‌زاده، نماینده پیشین  مجلس و عضو جبهه پایداری  نسبت به مرگ قاضی منصوری ابراز تردید کرد و با انتشار عکسی از وی  در صفحه اینستاگرامش، به  کنایه نوشت « با پولهای بادآورده حرام،به راحتی می توان پول خرج کرد،و به ظاهر مرد ولی زنده ماند! شاید با حضرت عزرائیل هم گاوبندی می کنند”.!

کوچک‌زاده  در ادامه با طرح سوالاتی درباره فیلم حمل منصوری به آمبولانس نوشته است: در حین حمل جسدی که ادعا می کنند متعلق به منصوری است ، چرا انتقال دهندگان لباس مخصوص کسانی را به تن کرده اند که مسئولیت رسیدگی به بیماران کرونایی از نزدیک را دارند؟ و به هیچ وجه قابل شناسایی نیستند؟پای یکی از حمل کنندگان جسد کاور آبی است و دیگری با پوتین است؟ چرا هیچ تصویری از محل افتادن بدن متهم روی زمین منتشر نشده؟

او همچنین دلایل این شک و تردید  را ” عدم تطابق ظواهر منصوری در کاور حمل  جسد با جثه وی” خواند و گفت ، منصوری از لحاظ جثه بسیار بزرگ تر آن چیزی است که در کاور دیده می شود.

مهدی کوچک‌زاده، با مقایسه عکس‌هایی که از قاضی منصوری منتشر شده و نشان‌دهنده درشت هیکل بودن او بود، با ابعاد کیسه مربوط به حمل جسد او در تصاویر تازه، از “ناهم‌خوانی” اندازه‌ها گفته و نوشته است:  شکل کاور حمل جسد شبیه به کیسه های حمل خاک گلدان است.

اما  امیرحسین نجف‌پور ثانی، وکیل مدافع قاضی منصوری، در پاسخ گفته است که این عکس‌ها ی قاضی منصوری اخیرا گرفته نشده و قدیمی است.

نجف‌پورثانی در ادامه افزود: «قاضی منصوری به دلیل بیماری وزن زیادی را از دست داده بود و در ویدئویی که از خودشان منتشر کردند هم مشخص بود که از قبل لاغرتر شده‌اند».

عباس عبدی روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز ماجرای کشته شدن  قاضی منصوری و سکوت عجیب مقامات محلی را بودار خواند و گفت:  «تا به حال به یاد ندارم که اتفاقی در اندازه ادعای مرگ “اعم از قتل یا خودکشی قاضی منصوری رخ داده باشد و پس از دو روز مقامات محلی سکوت محض کرده و کوچکترین اطلاعی را در اختیار قرار نداده و حتی از بیان جزییات به دولت ذینفع نیز پرهیز کرده باشند.

او افزود: به نظرم این رفتار بودار است؟ باید منتظر وقایع خاصی باشیم ، وقایعی که به نفع خیلی ها نیست.؟!

عبدی در ادامه گفت: جالب‌تر این که منابع غیررسمی رومانی، چون مطبوعات و رادیو تلویزیون و شبکه‌های مجازی نیز خبری را منتشر نکرده‌اند. بعید است که اِعمال این حد از محدودیت خبری پس از رویداد، تصمیم‌گیری شده باشد.

همزمان دادستانی رومانی  با انتشار بیانیه ای  نتایج کالبدشکافی غلامرضا منصوری، قاضی فراری ایرانی،  را اعلام کرد و گفت: مرگ وی بر اثر جراحات مرگبار، در پی برخورد به سطح سخت و احتمالا در جریان سقوط بوده است.

دفتر دادستانی همچنین می‌گوید تصاویر ویدئویی ضبط شده از دوربین‌های داخل هتل را در اختیار دارد و منتظر مجوز قاضی برای مرور آنهاست.

گفته شده است که منصوری هزینه هتل را پیش از این حادثه پرداخته است.در ادامه امده است که در چمدان منصوری که مرتب و بسته بوده است، مقداری دست‌نوشته به زبان فارسی و همچنین چند تلفن همراه و کارت بانک پیدا کرده‌اند.

در این گزارش دادستانی رومانی اشاره نشده که آیا فرد یا افرادی در مرگ آقای منصوری دخالت داشته‌اند ولی گفته شده که ماموران امنیتی از چند نفر از کارکنان هتل بازجویی کرده‌اند.

جسد غلامرضا منصوری قاضی متهم به فساد مالی که بر اساس حکم دادگاهی در رومانی به ‌صورت موقت و مشروط آزاد شده بود، روز جمعه ۱۹ ژوئن ۲۰۲۰ در بیرون هتل محل اقامت وی پیدا شد.