نماینده کنگره آمریکا: باید همه امکانات را در اختیار مردم بپاخاسته ایران قرار دهیم

“تِد پُو” عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا

یک عضو ارشد مجلس نمایندگان ایالات متحده از دولت واشنگتن خواستار گردید که همه امکانات خود را برای یاری رسانی به مردم به پاخاسته ایران بسیج کند. این نماینده با نام “تِد پُو” در مقاله‌ای در نشریات آمریکایی از جمله نوشت: «ایالات متحده باید با به کارگیری توان اقتصادی و قدرت ساسی و توانایی های تکنولوژی خود، اشتباهات گذشته را جبران کند و به یاری ملت ایران بشتابد و صدای اعتراض آنان را تقویت کند.»

این سیاستمدار آمریکایی در ادامه یادداشت خود نوشت: «مردم ایران به درستی مشاهده کرده اند که حتی پس از برجام و رفع تحریم ها، هنوز هیچ بهبودی در وضع زندگی آنان به وجود نیامده است، زیرا ثروت ملی ایران توسط رژیم آخوندها و جنایتکاران سپاه پاسداران به هدر رفته و برای تقویت عملیات تروریستی هزینه شده است».

“تِد پُو” در ادامه افزود: ایالات متحده نقش منحصر به فردی را در رهبری جهان به عهده دارد. این کشور مدت دو قرن نماد راستین دفاع از آزادی و حقوق بشر در سراسر جهان بوده است. توجه آمریکا به مردمانِ دربند، به آنها امید می‌دهد که صدای اعتراض خود را بلند کنند.»

این قانونگذار آمریکایی در ادامه یادداشت خود نوشت: «پشتیبانی ما از مردم به پاخاسته ایران، می تواند فراتر از تشویق های لفظی باشد. ایالات متحده می تواند با به کارگیری نوآوری های تکنولوژی، این امکان را به مردم ایران بدهد که به شکلی امن بتوانند با هم و با جهان بیرون در ارتباط باشند». وی ادامه داد: «ایرانیان دلاور، با شهامت بسیار می توانند از رفتارهای سرکوبگرانه رژیم فیلم و عکس تهیه کنند تا در آینده بتوان آنها را در صحنه جهانی به عنوان سند ارائه کرد».

این نماینده در پایان مقاله خود نوشت: «من از رهبری پرزیدنت ترامپ در پشتیبانی از خیزش مردمی در ایران استقبال می کنم و از همکاران خود در کنگره ایالات متحده می خواهم توجه داشته باشند که زمان عمل و اقدام فرا رسیده است».