نماینده  کنگره ایالات متحده: حزب‌الله لبنان یک سازمان تروریستی و دست‌نشانده رژیم ایران است

ستینی هویر رهبر اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا از ادامه حضور حزب‌الله لبنان در دولت این کشور ابراز نارضایتی کرد و این حزب را یک سازمان تروریستی دانست که به دستور رژیم ایران کار می‌کند.

این نماینده دموکرات گفت: حزب‌الله مانع تحقق صلح در لبنان می‌شود و باید برای اقداماتش تحت پیگرد قرار گیرد.

هویر تاکید کرد که حزب‌الله لبنان یک سازمان تروریستی و یکی از بازوهای ایران است و مقابله با رژیم ایران و بازوهای تروریستی‌اش ضروری است.

او با ابراز ناراحتی از کشته شدن لقمان سلیم کنشگر و منتقد لبنانی مخالف حزب‌الله گفت که لبنان رنج‌های بسیاری کشید و شایسته آزادی و صلح است.

لقمان سلیم، روشنفکر و کنشگر لبنانی از مخالفان سرشناس گروه شبه‌نظامی شیعی حزب‌الله تحت حمایت حکومت ایران بود که دو روز پیش،   با شلیک یک گلوله در یک خودرو در جنوب لبنان در محله شیعه نشینان لبنان به قتل رسید.

لقمان سلیم پیشتر به خاطر انتقادهای سیاسی از حزب الله و جنبش امل دو حزب وابسته به ایران، بارها از سوی طرفداران این دو حزب تهدید شده بود تا جایی که سال گذشته هنگام قیام مردم لبنان علیه فساد که حزب الله یکی از طرف‌های فساد تلقی می‌شد، طرفداران این دو حزب وابسته به ایران وارد باغ خانه لقمان سلیم شده و پیامی تهدیدآمیز برای او به جای گذاشتند آنها به او گفته بودند که با سلاح مجهز به صدا خفه کن گلوله وارد مغز او خواهند کرد.

این نویسنده لبنانی پس از این تهدید با صدور بیانیه‌ای مسئولیت هر گونه اتفاقی از قبیل ترور یا غیره برای خود را به عهده حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و نبیه بری رهبر جنبش امل دانست.

حزب الله لبنان که توسط رژیم اسلامی ایران بنیاد نهاده شد در دهه های گذشته علاوه بر عملیات نظامی بر علیه اسراییل اقدامات تروریستی در لبنان و دیگر نقاط جهان را عملی ساخته و همچنین عامل اصلی آشوب و تنش های سیاسی در کشور لبنان بوده است که تازه ترین آن انفجار بندر بیروت و همچنین قتل مخالفانش از جمله لقمان سلیم می باشد.