نمایندگان ارشد ایران و فرانسه در دیدار ده ساعته، طرحی را به هدف تامین انتظارات اقتصادی ایران بررسی کردند

 

بدنبال مذاکرات تلفنی که چند روز پیش بین روسای جمهوری ایران و فرانسه برای رفع مشکلات مربوط به عملی سازی تعهدات اروپا به ایران در چارچوب برجام صورت گرفته بود، گفتگو بین نمایندگان دیپلمات دو کشور رد پاریس، همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران و هیات همراه او از جمله  معاونین بانک مرکزی و وزارت نفت، به این هدف به پاریس رفته اند که نحوه تامین خواسته ها و منافع رژیم ایران در چارچوب برجام را با مقامات فرانسوی در میان گذارند. نخستین نشست آن ها ده ساعت ادامه یافت که در چارچوب آن جزئیات طرح پیشنهادی روسای جمهوری ایران و فرانسه برای نجات برجام مورد بررسی قرار گرفت.

سفارت جمهوری اسلامی در پاریس هم در حساب کاربری توییتری خود نوشت: «بعد از چند ماه،  مذاکرات و تماس ها بین ایران و فرانسه در سطوح مختلف. امروز نیز هیات های ایرانی- فرانسوی به مدت ۱۰ ساعت به صورت فشرده با هم گفت وگو کردند».

محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت ایران گفته بود که اروپا تا فردا فرصت دارد که اگر اقدام عملی انجام ندهد حکومت ایران “گام سوم نقض تعهدات برجامی ” را اجرا خواهد کرد.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، در جهت  کاستن از تنش‌ها بین ایران و آمریکا تلاش‌هایی دیپلماتیک داشته و چندین بار تلفنی با حسن روحانی، گفت‌وگو کرده است.

یک دیدگاه

  1. دست امریکا و اروپا و اسرائیل در دست جمهوری اسلامی است و هدف هر سه حفظ حکومت جمهوری اسلامی است . در این مورد هم امریکا تلاش خواهد کرد دل جمهوری اسلامی را بدست آورده و این مردم ایران هستند که رو دست میخورند

Comments are closed.