نمایندگان بریتانیا و آمریکا در شورای امنیت: فلسطینیان سپر بلای حماس!

سفیر بریتانیا در سازمان ملل، حماس را متهم ساخت که فلسطینیان را به گوشت دم توپ مبدل ساخته است

در مباحثات شورای امنیت در مورد مساله فلسطینی ها، که شب گذشته در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، سفیران بریتانیا و ایالات متحده، این واقعیت را که گروه تروریستی حماس، کودکان را به میدان جنگ می فرستد که کشته شوند، و از آن ها به عنوان “گوشت دَمِ توپ” علیه اسرائیل استفاده می کند، به شدت مورد حمله قرار دادند.

در حالی که دستگاه های تبلیغاتی فلسطینی بارها اسرائیل را به کشتن کودکان فلسطینی متهم ساخته اند تا از آن بهره برداری نامشروع بکنند، نمایندگان بریتانیا و ایالات متحده فاش ساختند که چگونه حماس، کودکان و نوجوانان را به مصاف ارتش اسرائیل می فرستد، تا از آن ها به عنوان “گوشت دَمِ توپ” استفاده کرده باشد.

در جریان این مباحثات، خانم کارن پرایس نماینده بریتانیا گفت: «تردیدی نیست که حماس کودکان و نوجوانان فلسطینی را به ماموریت های تروریستی می فرستد و اسرائیل حق دارد در برابر این تهاجم از خود دفاع کند.

خانم نیکی هیلی سفیر ایالات متحده در سازمان ملل نیز از جامعه جهانی خواستار شد شیوه رفتاری حماس را که افراد غیرنظامی را به سپر بلای چریک های خود مبدل می کند، مورد نکوهش قاطعانه قرار گیرد.

در این مباحثات، یکولای مِلادنوف مامور ویژه سازمان ملل در امور خاورمیانه، در گزارش خود از جلمه گفت که میلیون ها نفر انسان در خاورمیانه، قربانی نبرد بین تعصب گرایی و میانه روی می شوند.

در نشست شورای امنیت، خانم نیکی هیلی، انتقادهای شدید علیه اسرائیل را که از جانب برخی رژیم ها و شخصیت ها مطرح می شود، قاطعانه رد کرد و گفت در حالی که اسرائیل از امنیت خود دفاع می کند، حماس و دیگر سازمان های تروریستی، کودکان و نوجوانان فلسطینی را به گوشت دم توپ برای تامین هدف های خود مبدل ساخته اند.

 

2 دیدگاه‌

  1. هدف حماس جنایتکار از بکشتن دادن مردم عادی و کودکان، تحت فشار قرار دادن اسرائیل بجرم کشتار غیرنظامیان است درحالیکه حماس تروریست از میان مردم و کودکان به حمله میپردازد و صفوف خودرا از مردم جدا نمیکند. حکومت ایران بر این اعتقاد غلط است که خداوند منابع و ثروتهای ایران را در تصرف انها قرار داده تا با فریب و تطمیع افراد مستعد و سیاستمداران طمعکار و خائن و حماقت سران غرب بتواند تفکر اسلام خون اشام را بر جهان تحمیل نماید و وظیف خود میداند تا نسل غیرمسلمانان و حتی سنیها را از زمین محو نماید. هرگونه اعتماد به عملکرد صلحجویانه ایران اشتباهی است که جبران ان فقط نابودی یک تمدن و مذهب است

  2. خانم نیکی هیلی و نماینده بریتانیا واقعیت را بیان ک دن. حماس و فلسطینی های تندرو برای همراه کردن مردم جهان باید مظلوم نمائی کنند و به همین دلیل به پروژه شهید سازی روی آوردند مخصوصا” اگر این کشته شدگان کودک و نوجوان و زن و حتی روزنامه مگار باشند موثر تر خواهند بود.حماس با استفاده از سنگرهای انسانی اقدام به عبور از مرز اسرائیل میکنند تا سربازان اسرائیل را مجبور به دفاع و تیراندازی کنند.حماس قصد دارد به هر روشی میتواند تنش را افزایش بدهد تا مانع انتقال سفارت خانه های امریکا و سایر کشورها به اورشلیم شود تا به این تفکر اسنباه مانع از اعلام اورشایم به عنوان پایتخت اسرائیل بشود. آن ها نمی دانند که اورشلیم هزاران سال است که پایتخت اسرائیل است و خواهد بود. به امید روزی که سفارت خانه ایران در اورشلیم افتتاح شود و من هم شانس حضور در این افتتاحیه را به همراه دیگر برادران و خواهران ایرانی مردم اسرائیل داشته لاشم و به امید روزی که سفارت خانه کشور برادر و دوست ، اسرائیل در مکان سابق در خیابان کاخ در تهران بازگشائی شود

Comments are closed.