نمایندگان مجلس به روحانی: از بی عدالتی گله نکنید و از دخالت در کار قوه قضائیه بپرهیزید

 

 ۱۰۵ نماینده مجلس در واکنش به سخنان روحانی که گفته بود قوه قضائیه با این بگیر و ببندها  نمی تواند فساد را ریشه کن کند، با انتشار بیانیه ای در صحن علنی مجلس به روحانی و وزیر دادگستری تذکرداده و اعلام کردندکه  تمکین و رعایت اصل تفکیک قوا و استقلال قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده‌های مهم مفاسد اقتصادی به ویژه پرونده فساد ارزی لازم است.

احمد امیرآبادی‌فراهانی، نماینده چند روز پیش در توئیترش از حسن روحانی پرسیده بود در شش سال گذشته کدام مبارزه با فساد انجام شده و نتیجه آن چه بوده است.

آقای رئیس جمهور گفتند بابگیروببندودادگاه فسادبرطرف نمیشه آغاز مبارزه بافساداول به دوش دولت هست .بفرمائید دراین ۶سال کدام مبارزه انجام شده و نتیجه آن چی بوده؟حال که قوه قضائیه مبارزه با مفاسد اقتصادی را شروع کرده پس سیاسی نکنید.

حسن روحانی پیشتر  گفته بود ریشه‌کنی فساد با بگیر و ببند نیست بلکه تا دولت الکترونیک محقق نشود، فساد اداری از بین نمی‌رود.

آخوند ابراهیم رییسی ، رییس قوه قضائیه مدتی است با اجرای دستورات علی خامنه ای  به پاکسازی حکومت اسلامی پرداخته و اقدام به بازداشت دانه متوسط ها ی مفسد اقتصادی در بدنه حکومت کرده است .ازجمله اکبر طبری معاون اجرایی رییس قوه قضائیه پیشین ، آخوند شاهرودی و صادق املی لاریجانی .