نمایندگان مجلس جدید، به هدف حل مشکل بیکاری نمایندگان پیشین خواهان استخدامشان در وزارت نفت شدند

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در مقابل فشارهای نمایندگان دور جدید مجلس شورای اسلامی ایستادگی کرد و اعلام داشت که حاضر نیست اعضای مجلس پیشین را که به پارلمان راه نیافته اند، به عنوان حقوق بگیر وزارت نفت منصوب کند. او گفت که علیرغم این فشار، به هیچ وجه به استخدام نمایندگان دوره های پیشین  در وزارت نفت تن در نخواهد  داد.

زنگنه افزود: وزارت نفت نباید به حیاط خلوتی برای نمایندگانی که رای نیاورده اند، تبدیل شود.

مجلس جدید از وزارت نفت خواستار استخدام آن افراد بیکار شده را مطرح ساختند تا بتوانند درآمد ثابت برخوردار گردند، ولی معلوم نیست که وزارت نفت، که خود با سقوط درآمد روبرو گردیده، به خیل کارمندان جدید چه نیازی دارد.

وزیر نفت، در دیدار با نمایندگان مجلس یازدهم ، گزارشی در مورد محدودیت‌های موجود برای فروش و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی ارائه داد و اعلام کرد وزارت نفت اهتمام زیادی برای به دست آوردن منابع بیشتر به کار گرفته است و در این راستا سازمان دهی ویژه و دقیقی در وزارت نفت انجام شده است.

بیژن زنگنه اعلام آمادگی کرد که با هر کسی که بتواند برای فروش بیشتر نفت به این وزارتخانه کمک کند، همکاری خواهد کرد.

زنگنه گفت:  فرصتی به واسطه افزایش تولید فرآورده‌های نفتی ایجاد شده که می‌توان منابع مالی خوبی از این محل به دست آورد.

وزیر نفت در پاسخ به اعتراض نمایندگان برای جلوگیری از ساخت و ساز پروژه های جدید این وزارت خانه بودند، گفت : جلوی تمام احداث‌های جدید را خواهد گرفت.

در این جلسه  نمایندگان در خصوص اعزام نفت کش‌های ایران به ونزوئلا نکاتی مطرح کردند و از وی پرسیدند: در گذشته  چنین فرصتی وجود داشته، اما چرا وزارت نفت در این  زمینه اقدامی انجام نداده است؟

وزیر نفت در برابر این انتقادات، سکوت کرده است.