نمایندگان مجلس معاون مستعفی وزارت بهداشت را به دادن اطلاعات به کشورهای متخاصم و تخلفات دارویی متهم کردند

کوتاه مدتی پس از آنکه دکتر ملک زاده به علت انتقاد از نوع مدیریت سعید نمکی ، وزیر بهداشت در مقابله با کورونا در ایران، استعفا داد،  علی خضریان ، نماینده مجلس،  از وصول شکایاتی از معاون مستعفی وزارت بهداشت” درباره آزمایش دارویی نامتعارف کورونا، ارائه اطلاعات به کشورهای متخاصم، استفاده از رانت برای شرکت دارویی و… خبر داد.

خضریان در ادامه  گفت:  “از رضا ملک‌زاده معاون مستعفی تحقیقات وزارت بهداشت شکایات متعددی پیرامون مانع‌تراشی برای طب ایرانی ــ اسلامی، ازمایش دارویی نامتعارف کورونا، ارائه اطلاعات به کشورهای متخاصم، تهدید جمعیت و استفاده از رانت برای شرکت دارویی وی در کمیسیون اصل نود واصل شده است .

دکتر ملک زاده، روز گذشته (شنبه)  در نامه ای به نمکی دلایل استعفای خود را «مدیریت بسیار غلط و پرتناقض در پاندمی کورونا، اظهارات غیر علمی و معرکه‌گیری وزیر بهداشت درباره تولید واکسن کووید ۱۹ و ادعاهای بی‌اساس مبنی بر تاثیر داروهای گیاهی و طب سنتی بر کورونا» عنوان کرد و نوشت که این نوع مدیریت باعث آمار بسیار بالای تلفات کورونا در ایران شده است.

 

آگاهان امور میگویند:  ارائه آمار توسط دکتر ملک زاده خطاب به کشورهای متخاصم نیست بلکه سازمان جهانی بهداشت است

و ایندو کاملا با هم تفاوت دارند.  در این زمینه هم مانند سایر موارد در ایران، نه تنها حکومت به مردم آمار دروغ می دهد بلکه قصد فریب سازمان های جهانی را هم داشته است و اینکه می گویند دشمن متخاصم معلوم نیست که منظور کیست و این کشورهای متخاصم با این اطلاعات چه کار می خواهند بکنند؟

سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز در این باره گفته است اظهارات و برنامه‌های دکتر ملک زاده، معاون پیشین تحقیقات این وزارت‌خانه درباره کورونا غیر عالمانه بوده و مدیریت بیماری و اوضاع مدیران ارشد را سخت‌تر کرد.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، نیز روز گذشته (شنبه) در  گزارشی رضا ملک‌زاده را متهم کرده است که «اطلاعات حیاتی گروه‌های مختلف مردم کشورمان درباره عوامل بیماری‌زا را در اختیار کشورهای متخاصم و سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و بیماران کورونایی کشورمان را تبدیل به ابزاری برای تست داروهای ناشناخته خارجی کرد و بعد مشخص شد بخشی از این بیماران به‌واسطه عوارض شدید این داروها جان خود را از دست داده‌اند.

 

در همین رابطه،  محمود احمدی‌نژاد، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز روز گذشته ( شنبه)  در گفت وگویی بدون اشاره به فرد خاصی گفته بود که برخی از مقام‌های ایرانی قرارداد بسته و پول گرفته‌اند تا «یک سری از داروها» را روی ۳۵۰۰ نفر از مردم ایران آزمایش کنند.

 

رسانه های وابسته به سپاه پاسداران از جمله خبرگزاری فارس و سایت مشرق‌نیوز و هم چنین تسنیم  رویکرد منتقدانه‌ای به ملک‌زاده داشته‌اند و از سعید نمکی، وزیر بهداشت حمایت کرده‌‌اند.

 

سعید نمکی از نزدیکان علی خامنه ای و  از جمله وزرای دولت روحانی است که مورد حمایت رسانه‌های سپاه پاسداران قرار دارد.