نمایندگان مردم و کاربران شبکه های اجتماعی: حکومت در مورد تعداد واقعی قربانیان و مبتلایان، دروغ می گوید

یک نماینده ارشد مجلس می گوید که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان آن، بسیار بالاتر از ارقامی است که حکومت به طور رسمی انتشار می دهد.

مسعود پزشکیان، نایب رئیس کنونی مجلس، تعداد مبتلایان به کرونا در ایران را آن گونه که به طور رسمی از جانب وزارت بهداشت انتشار می یابد،غیرواقعی خواند و گفت این آمار تمام کسانی که “گرفتارند” نیست.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی و پزشکان و پرستاران در بیمارستان های سراسر کشور، در پیامی های خود، بی آن که هویت خویش را آشکار سازند، می گویند که شمار قربانیان و مبتلایان، بسیار بالاتر از ارقامی است که حکومت اعلام می کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مجلس، نیز مسئولان را به پنهان‌کاری متهم کرده و گفته بود آمار واقعی “خیلی بیشتر از این حرف‌هاست”.

او در این باره گفته بود: «آقایان را به خداوندی خدا قسم می‌دهم که آمار واقعی به مردم ارائه کنند. متاسفانه، مکررا آمار را از مردم پنهان می‌کنند و به صراحت می‌گویم که آمارهای ارائه شده تاکنون، هنوز واقعی نیست. قبرستان‌ها را که نمی‌شود پنهان کرد؟ به هر حال، گزارش‌هایی که از آرامستان‌ها و همچنین از دوستان داریم از آمار خیلی وحشتناکی خبر می‌دهد که نمی‌شود آن را پنهان کرد.»

مسئولان جمهوری اسلامی سابقه بدی در دادن آمار های واقعی دارند در موارد دیگری نظیر پنهان‌کاری و خلاف‌گویی درباره شمار قربانیان سرکوب‌های خونین اعتراض‌های آبان ماه و سرنگونی هواپیمای مسافربری شرکت اوکراینی توسط موشک‌های پدافند سپاه، زمینه‌ساز افزایش بی‌اعتمادی به آنها شده است.

بسیاری از کشورها، چه کشورهای منطقه و چه شرکای تجاری اصلی رژیم  مانند چین و روسیه، محدودیت‌های شدیدی در روابط تجاری و بازرگانی خود با ایران اعمال کرده‌اند و مرزهای زمینی، هوایی و دریایی بسیاری از کشورها به روی ایرانیان بسته شده یا رفت و آمد با آنها فقط با رعایت تدابیر شدید پیشگیرانه ممکن است.