نمایندگان پارلمان آلمان خواهان تحریم های بیشتر بر علیه رژیم ملایان شدند:تحریم نمایندگان مجلس رژیم

واکنش های جهانی نسبت به خیزش انقلابی ملت ایران همچنان ادامه دارد و نمایندگان مجالس در جهان دولت های خود میخواهند اقدامات عملی و نه تنها گفتاری در راه یاری رساندن به مردم ایران بردارند.

در این راستا پارلمان آلمان امروز( پنجشنبه) نشست دیگری را درباره حمایت از اعتراضات مردمی در ایران برگزار کرد.

نمایندگان پارلمان آلمان به اعدام معترضان و همچنین تجاوز به زندانیان اشاره کردند.

همچنین تعدادی از نمایندگان پارلمان آلمان  خواستار آن شدند که نمایندگان مجلس رژیم ایران به دلیل امضای بیانیه برای اعدام معترضان و همچنین مقامات قضایی در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا قرار گیرند.

۲۲۷ نفر از نمایندگان مجلس رژیم در نامه‌ای به رییس قو‌قضاییه خواهان «اعدام هرچه سریع‌تر معترضان محکوم به محاربه شده بودند.

در اقدامی دیگر ووپکه هوکسترا، وزیر خارجه هلند، اعلام کرد که این وزارتخانه سفیر جمهوری اسلامی را به دلیل اعدام معترضان احضار خواهد کرد.

طی روزهای گذشته وزیر خارجه آلمان با انتشار پیام ویدیویی خواستار حمایت گسترده از ملت ایران شده بود.

ووپکه هوکسترا، وزیر خارجه هلند گفت:ما وحشتناک‌ترین گزارش‌ها را درباره سرکوب و اعدام تظاهرکنندگان می‌شنویم. این کاملا غیر قابل قبول است.

هفته گذشته رژیم حکم اعدام دو تن از معترضان اسیر در چنگ خود با نام های:محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد را که به اتهام واهی محاربه محاکمه نموده بود  به اجرا درآورد.

طی روزهای گذشته چند تن از مقام های سیاسی اروپایی با اعلام محکومیت این اعدام ها اقدام به پشتیبانی و همچنین به عهده گرفتن کفالت دستگیرشدگان در ایران نمودند.

در تازه ترین دور از این اقدام حقوق بشری ۱۶ نماینده پارلمان آلمان با ارسال ایمیل به دفتر ایران اینترنشنال در برلین کفالت سیاسی معترضان زندانی در ایران را برعهده گرفتند. شماری از این نمایندگان با ارسال نامه به سفیر جمهوری اسلامی در برلین از او خواسته‌اند درباره زندانیان سیاسی و وضعیت آنها شفاف سازی شود.

روز گذشته همچنین با اکثریت آرا حکومت اسلامی از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد اخراج گردید.

نماینده اسرائیل در سازمان ملل این اقدام را مهم اما ناکافی دانست و تاکید کرد که جهان باید برای اقدامات مهم تر در برابر رژیم اسلامی خود را آماده کند.

این نخستین بار طی چهل و سه سال گذشته است که جامعه جهانی در برابر جنایات رژیم موضع قاطعی می گیرد اما فعالان سیاسی و حقوق بشری خواهان اقدامات عملی تر در راستای یاری رسانی به ملت ایران در راه مبارزه در برابر رژیم ملایان هستند.