نمونه دیگری از جنایات جنگی توسط حوثی های دست نشانده حکومت ایران در یمن: اعزام کودکان به جبهه جنگ

یکی از ماموریت های کودکان و نوجوانان آن بود که وارد میدان های مین می شدند و پیکر آن ها تکه تکه می گردید،

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حوثی های یمن که با عربستان سعودی و ائتلاف عربی درگیر هستند، به تقلید از حکومت ایران در جنگ هشت ساله با عراق، به بسیج کودکان و نوجوانان دست زده اند و آنان را به جبهه جنگ می فرستند و تا کنون بسیاری از آنان کشته شده اند.

حکومت ایران در اواخر جنگ با عراق، پس از آن که دریافت جوانان و مردان ایرانی حاضر نیستند به جبهه فرستاده شوند و جان خود را به خاطر توسعه طلبی های روح الله خمینی قربانی کنند، به بسیج دانش آموزان و فرستادن آن ها به جبهه پرداخت.

یکی از ماموریت های کودکان و نوجوانان آن بود که وارد میدان های مین می شدند و پیکر آن ها تکه تکه می گردید، ولی سربازان می توانند از مسیری که پاک شده بود، به پیشروی ادامه دهند.

آسوشیتدپرس نوشت که اکنون حوثی ها در یمن، که تا کنون هیچ موفقیت چشمگیری نداشته اند، از این شیوه دوران خمینی استفاده کرده و هزاران کودک را به کشتارگاه می فرستند.

در این گزارش آمده است که ماموران حوثی ها شبانه وارد خانه های مردم می شوند و کودکان را به زور از آغوش خانواده جدا می کنند و پس از یک دوران تعلیماتی کوتاه، به جبهه می فرستند.

اسوشیتد پرس نوشت که با این شیوه قرون وسطایی، هزاران کودک یمنی به جبهه فرستاده شده و بسیاری از آنان جان داده اند.

در ادامه گزارش، به واقعیت هولناک دیگری اشاره شده و آن این که، تنها حوثی ها نیستند که کودکان خردسال را به زور به جبهه می فرستند، بلکه رقبای آن ها نیز از همین شیوه پیروی می کنند و آنان نیز چون به قدر کافی سرباز ندارند، کودکان را به زور بسیج می کنند و با گذراندن یک دوران کوتاه آموزشی، به جبهه می فرستند.

چهار سال از آغاز جنگ داخلی در یمن می گذرد و حوثی های نیمه شیعه می کوشند بر سراسر خاک آن کشور مسلط شوند. ولی در دو سال اخیر درجا می زنند و حتی ناچار شده اند از برخی نقاط عقب نشینی کنند.