نهاد اپوزیسیون سوریه: پهپادهای اسرائیلی دوباره قرارگاه امام علی را بمباران کردند که ۱۲ تن از “فاطمیون” کشته شدند

یک نهاد اپوزیسیون سوریه، دوباره از حمله هوایی اسرائیل به پایگاهی متعلق به حکومت اسلامی ایران در شرق سوریه خبر داد که در جریان آن، ۱۲ تن از نیروهای وابسته به حکومت ایران در سوریه کشته شده اند.

سازمان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است و معمولا منابع خبری خوبی در داخل سوریه دارد، در گزارش خود نوشت که هواپیماهای ناشناس، و یا احتمالا چند پهپاد، دوباره یک ناحیه نظامی وابسته به حکومت ایران را در استان دیرالزور در نزدیکی مرز عراق هدف قرار داده اند که در جریان آن، ۱۲ تن کشته شده اند که احتمالا همگی آن ها چریک های شیعه افغانی و پاکستانی بودند که حکومت ایران آن ها را بسیج کرده و به پایگان نظامی موسوم به “امام علی” در شرق سوریه فرستاده است.

این پایگاه در ناحیه ای موسوم به البوکمال در دست احداث است و منابع خبری ارزیابی می کنند که رژیم ایران می خواهد آن جا را به بزرگترین قرارگاه نظامی خود در منطقه مبدل سازد و از طریق آن، در خاک عراق نیز به دخالت نظامی بپردازد و همچنین برای حزب الله در لبنان به ارسال جنگ افزار ادامه دهد.

سازمان حقوق بشر سوریه در گزارش خود نوشت که کشته شدگان، اکثرا افرادی بودند که سه روز پیش به البوکمال رسیده بودند. در جریان این حمله، زاغه های جنگ افزار نیز هدف قرار گرفت و منهدم شد.

این پایکاه که هنوز احداث آن ادامه دارد، در یک سال اخیر بارها مورد حمله هواپیماهای ناشناس قرار گرفته و در همه موارد، انجام آن به نیروی هوایی اسرائیل نسبت داده شده است.

آخرین حمله، ساعت ۱۲ شب گذشته رخ داد.

سازمان حقوق بشر سوریه در گزارش خود نوشت که سه روز پیش شماری از چریک های وابسته به گروه فاطمیون که توسط رژیم ایران برپا شده به آن پایگاه آورده شدند.

در گزارش های آمده است که اسرائیل از فعل و انفعالات نظامی در البوکمال اطلاعات دقیق دارد و رویدادها را از نزدیک رصد می کند.

به موجب این گزارش، یک کاروان نظامی شامل سی خودرو، به طور ناگهانی مورد حمله هوایی قرار گرفت که طی آن ۱۲ تن از چریک های فاطمیون به هلاکت رسیدند.

دولت سوریه هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده و اسرائیل نیز مانند همیشه در این زمینه سکوت کرده است.