نهاد بین المللی: حکومت ایران در قطع اینترنتِ مورد استفاده مردم، رکورد دار شد!

قطع اینترنت در ایران از مرز ۱۵۰ ساعت نیز فراتر رفته است

یک نهاد بین المللی که قطع ارتباطات اینترنتی در جهان را دنبال می کند، در گزارشی نوشت که گرچه رژیم ایران ظاهرا اینترنت را تنها برای یک روز قطع کرد، اکنون قطع اینترنت و یا ادامه اختلالات جدی در استفاده از آن توسط مردم، چندین روز است همچنان ادامه دارد.

در گزارش این نهاد که “نت بلاکز” نام دارد، از جمله گفته شده: حکومت ایران در رکوردی  بی سابقه  در میان رژیم های سرکوبگر دنیا، ظاهرا ۲۴ ساعت اینترنت مردم ایران را خاموش کرد، ولی در عمل، قطع اینترنت در ایران از مرز ۱۵۰ ساعت نیز فراتر رفته است.

نت بلاکز، سایت ناظر اینترنت، بامداد امروز (شنبه) اعلام کرده است،که  قطع تقریبا کامل ارتباط اینترنتی در ایران از مرز ۱۵۰ ساعت گذشته است و  سطح دسترسی به اینترنت در ایران همچنان زیر ۲۰ درصد است وهم چنین اینترنت تلفن‌های همراه در سراسر کشور قطع است.

قطع اینترنت در یک کشور ۸۰ میلیون نفری، نخستین مورد از این دست در جهت انزوای موثر شبکه پیشرفته و توسعه‌یافته اینترنت داخلی در یک کشور جهان است.و این  نوع اقدام جمهوری اسلامی ، تلاش‌های دولت‌های خودکامه برای سانسور ارتباطات آن‌لاین را فرسخ‌ها به جلو رانده‌است.

مدیر سایت “نت‌بلاکز” می‌گوید تعطیلی اینترنت در ایران یکی از پیچیده‌ترین مواردی بوده که رصد کرده‌ایم و خاموش کردن آن ۲۴ ساعت طول کشید.

آلپ توکر نوشت:با اختلال در ۳۰۰ شبکه، تعطیلی اینترنت ایران یکی از پیچیده‌ترین مواردی بوده است که ما رصد کرده‌ایم. بوضوح خاموش کردن آن ۲۴ ساعت طول کشید.

گفته شده است :  مقام‌های جمهوری اسلامی یک روز پیشتر دستور قطع اینترنت را صادر کرده بودند ولی اجرای آن به لحاظ فنی یک روز کامل طول کشید.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، دیروز (آدینه) گفت که اینترنت در برخی نقاط ایران برقرار شده و اینترنت سایر نقاط هم با تصویب شورای امنیت کشور وصل خواهد شد.

این در حالی است که، بر اساس اطلاعات سایت “نت‌بلاکز”، سطح دسترسی به اینترنت در ایران همچنان زیر ۱۵ درصد است و اینترنت تلفن‌های همراه در سراسر ایران همچنان قطع است.

خبرگزاری مهر نیز  از وصل شدن اینترنت برخی دانشگاه‌های ایران از ظهر امروز خبر داده است، اما گزارش‌هایی از اختلال در اتصال و به‌خصوص کندی سرعت اینترنت در همین مراکز نیز منتشر شده است.

یک دیدگاه

 1. هم اکنون اینترنت وصل شد و من برای شما اولین پیام را مینویسم.
  چرا با وجود بهانه های کافی برای اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی؛ آمریکا دست روی دست گذاشت و کشتار مردم ایران را نگاه کرد.
  اگر همزمان یکی دو ضربه سنگین به دیوار پوسیده این رژیم وارد شده بود اکنون همه چیز تمام شده بود؛ و همانند روز نجات بنی اسرائیل از دست ظلم فرعون جشنی بزرگ در ایران بر پا بود.
  اما امروز این رژیم است که بر روی جنازه جوانان مظلوم و محروم این سرزمین جشن شادی بر پا ساخته است؛ به سرداران آدمکش پاداش میدهد و افراد تحت سرپرستی کمیته امداد را (که به واسطه غارت کشور به صدقه خوری نظام افتاده اند) با اتوبوس از این شهر به آن شهر میبرند تا با این خیمه شب بازی خوراک تبلیغاتی برای اربابهای اروپایی تهیه کنند.
  البته اربابهای اروپایی هم بیکار ننشسته اند؛ بلکه با شتاب بر علیه تحریمهای آمریکا در سازمان ملل قطعنامه صادر میکنند تا خیزش مردم ایران بر علیه ظلم و فساد رژیم را به تحریکات آمریکا نسبت دهند.
  به آقای ترامپ بگویید که تو هم مانند اوباما پشت ملت ایران را خالی کردی.

Comments are closed.