نوزاد ده روزۀ سوری که به نقص قلب مبتلاست، با هواپیمای ویژه، برای درمان به اسرائیل آورده شد

هنگامی که هواپیمای دربست در فرودگاه اسرائیل به زمین نشست، آمبولانس در انتظار بود تا نوزاد ده روزه را به بیمارستان منتقل کند

دولت سوریه خود را دشمن اسرائیل می داند و به واحدهای سپاه قدس ایران امکان داده وارد خاک آن کشور شوند و از نابودی اسرائیل سخن بگویند و برای رسیدن به این هدف ناپاک به تدارکات دست بزنند. ولی همه این واقعیت ها مانع آن نیست که اسرائیل در حد توانایی خود به مردم محنت زده سوریه کمک کند.

آخرین رویدادی که هر انسانی را به هیجان در می آورد، تلاش پزشکان اسرائیلی برای نجات جان یک نوزاد سوری است که تنها ده روز از تولد او می گذرد و قلب او دارای یک نقص خطرناک می باشد که اگر فورا مورد عمل جراحی قرار نگیرد، مرگ او حتمی خواهد بود.

اسرائیل بلافاصله موافقت کرد که این نوزاد، برای انجام عمل جراحی قلب، فورا به اسرائیل آورده شود و یک هواپیمای دربست انجام این وظیفه را به عهده گرفت و آن نوزاد از طریق قبرس به اسرائیل آورده شد و بلافاصله به بیمارستان انتقال یافت و عمل جراحی با موفقیت انجام گرفت.

سفیر اسرائیل در قبرس، که عامل اصلی این کار خیر بوده، به خبرنگاران گفت: در آیین یهود آمده است که اگر کسی فردی را از مرگ نجات دهد، تو گویی همه جهان را نجات داده است.

در سال های نخستین جنگ داخلی در سوریه، که حدود نیم میلیون نفر قربانی گرفته، بیش از سه هزار نفر از مجروحان و یا بیماران سوری از طریق خط مرزی به اسرائیل آورده شدند و به طور رایگان در بیمارستان های این کشور مورد درمان قرار گرفتند.

 

یک دیدگاه

  1. با درود و سپاس بینهایت از معرفت و انسانیت و کمک بلاعوض شما انسانهای خوب به افرادی که محتاج این کمکها هستند، خداوند انسانهای خوب و خیرخواه را مانند شما زیادتر کند الهی آمین، پایدار و پاینده و موفق باشید

Comments are closed.