نگاهی به اعتراضات در آمریکا؛ مافیای رسانه‌های حاکم، قاتلان مردم! فرد صابر

غارت و آتش زدن اموال و کسب و کار مردم در جریان اعتراضات به کشته شدن جورج فلوید در آمریکا

در کشوری که ریٔیس جمهورش هشت سال سیاه پوست بوده، حرف زدن از «تبعیض نژادی» شیادی و حقه بازی‌ است. هم اکنون در کابینهٔ دونالد ترامپ چند وزیر سیاه پوست و مسیٔول وجود دارند. بسیاری از دادستان‌ها و قضات درایالات مختلف آمریکا سیاه پوست هستند. آیا اگر یک سفید پوست به دست یک پلیس سیاه پوست کشته می‌شد، «سی‌ ان ان» و «ای بی‌ سی‌» و«سی‌ بی‌سی‌» و «بی‌ بی‌ سی‌» و سایر رسانه‌های فاسد گلوبالیست حاکم بر جهان وحامیان حزب ضد دموکرات آمریکا، آیا بازهم آن را تبدیل به مسیٔلهٔ «تبعیض نژادی» می‌کردند!؟ چرا این رسانه های ریاکار که به درستی «خبرگزاریهای جعلی» نامیده شده‌اند، با پوشش خبری مغرضانه خود، به غارت و تخریب کسب و کار مردم دامن زدند؟

نیروهای پلیس درآمریکا، محلی هستند. یعنی از شهردارمنتخب مردم همان شهر و ناحیه دستور می گیرند، که از طنز واقعه، در مورد شهرمینیاپولیس (شهر محل کشته شدن جورج فلوید)، شهردار از اعضای حزب دموکرات است. شهردار در کارخود مستقل است و حتی از فرماندار ایالت هم دستور نمی گیرد، چه رسد به ریٔیس جمهور فدرال. دولت آمریکا هم درامور داخلی ایالت ها دخالتی ندارد. بنابر این، خلافکاری و قصور پلیس در یک شهر حتی ربطی به پلیس دیگر شهرهای آن ایالت هم ندارد. پس عام کردن قضیه و عنوان «بی رحمی و خشونت پلیس آمریکا» » شیادی و حقه بازی است. به علاوه، درمورد خاص جورج فلوید، اگر کسی کوتاهی کرده باشد، آن دادستان محلی شهرمینیاپولیس و نیز شهردار دموکرات آن است، نه ریٔیس پلیس محلی که به وظیفه خود عمل کرده و چهار پلیس را اخراج کرده است. پس چرا به جای قوه قضایٔیه، قوه مجریه کل آمریکا توسط رسانه ها هدف قرار گرفته است؟!

تخریب و آتش زدن یک نمایشگاه اتومبیل در اوکلند، توسط معترضان:

در آمریکا برای دستگیری یک نفر، دادستان باید مدارک و شواهد کافی برای محکومیت داشته باشد. دادستان، برای پلیس خاطی بعد از تحقیقات اولیه اتهام «قتل درجه سه» صادر کرد زیرا نتایج اولین کالبد شکافی جورج فلوید عنوان کرد که وی بخاطرخفگی نمرده، بلکه از پیش بیماری قلبی داشته و درخون وی آثار مواد رخوت‌ زا دیده شده است و اینها در ترکیب با فشار پلیس به سینه وی، در بیمارستان و بعد از حادثه موجب مرگ وی شده‌اند. اما رسانه‌های ریاکار در این مورد، لام تا کام چیزی نگفتند و فقط صحنه مرگ هولناک وی را نشان دادند و به شورش‌ها دامن زدند. اما به مجرد اینکه در دومین کالبد شکافی اعلام شد که وی بر اثر خفگی در خیابان در گذشته، همه این رسانه‌ها از خفقان در آمدند و زبانشان باز شد!

بر اساس آمار پلیس، از سال ١٩٩٠ تا به امروز حداقل سالانه ده میلیون نفر در سراسر آمریکا بخاطر جرایٔم مختلف دستگیرمی شوند که از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ این آمار مرتبا کاهش یافته است. بنابراین آمار جرم و جنایت در آمریکا سالانه تقریبا حدود «سه درصد» جمعیت این کشور است. بر اساس آخرین آمار «اف بی آی» نیز، از حدود شش میلیون دستگیری در سال ٢٠١٧، تقریبا چهار میلیون آنها سفید پوست بوده‌اند. واقعا از میان ده میلیون دستگیری، چند نفر در حین بازداشت در یک سال کشته شده اند؟! سفید پوستان که بیشتر دستگیرمی شوند.

غارت اموال و کسب و کار مردم در جریان اعتراضات به کشته شدن جورج فلوید در آمریکا

پس موضوع «تبعیض نژادی» و «خشونت پلیس نسبت به سیاهان» چه حقه بازی‌ است؟!  چرا رسانه‌های جعلی، این «حادثه» نادر را به موضوع «تبعیض نژادی» تبدیل کردند و به خرابکاری و آشوب سراسری دامن زدند؟!

در آمریکا همه امکانات آموزشی، تحصیلی، حقوقی و بهداشتی برای همه مردم، از جمله سیاهان، برابر است. حتی دربعضی ایالات مانند ایالت کالیفرنیا، برای سیاهان تبعیض مثبت هم وجود دارد. به طور مثال کمپانی‌ها موظفند درصدی از افراد سیاهپوست را استخدام کنند، هر چند شایستگی کافی نداشته باشند. البته درآمریکا نیز افراد نژاد پرست که با سیاه پوستان مشکل دارند مثل همه کشورهای دیگر وجود دارند.

ریشه های قدیمی این تضاد البته به جنگهای استقلال بازمی‌گردد که سیاهان به ازاء آزادی خود، به ارتش انگلستان می پیوستند و با انقلابیون می جنگیدند.

تا پنجاه سال پیش، در آمریکا تبعیض نژادی قانونی بود و قطعا رگه‌هایی از آن، هنور اینجا و آنجا وجود دارد. اما اکنون نژاد پرستی به شکل عام آن، نه قانونی است و نه فراگیر. دولت ترامپ بیش از هر کسی در پنجاه سال اخیر، برای سیاهان شغل ایجاد کرده است و برای افزایش درآمد و رفاه مردم و کاهش فاصله طبقاتی کوشیده است. وی آمار بیکاری را به رکوردی شگفت انگیزی کاهش داد و همین‌ها گلوبالیست‌ها را به خشم آورده است. هشت سال که اوباما ریٔیس جمهور بود، واقعا چه کار و خدمتی برای سیاهان کرد؟

از آغاز تظاهرات، رسانه های حاکم گلوبالیست از خطر اشاعه ویروس کرونا عمدا چیزی نگفتند. یادتان هست که از ماسک نزدن دونالد ترامپ هر روز ایراد می گرفتند و برای سلامتی مردم اشک تمساح می‌ریختند؟! این رسانه‌ها شریک جرم مرگ مردمی هستند که در موج بعدی کرونا خواهند مرد. به جای اینکه مردم را به آرامش و خانه نشینی دعوت کنند و درمورد رعایت فاصله‌های اجتماعی هشدار دهند، خود  آتش بیار معرکه شدند.

آخر قتل عام مردم و ضررهای اقتصادی آنان در جریان غارت اموال، برای به زمین زدن دونالد ترامپ به کارشان می‌آید!