نگرانی: آیا خرابکاری در چهار کشتی در نزدیکی امارات، نشان به صدا درآوردن طبل جنگ از سوی ایران است؟

 

امارات عربی متحده می گوید: که در جریان خرابکاری در چهار کشتی بازرگانی که در نزدیکی بندر فجیره قرار داشته اند، کسی آسیب ندیده است. ولی تردیدی نیست که این کشتی دچار خساراتی شده اند که هنوز مقامات آن امیرنشین اطلاعات دقیقی درباره آن منتشر نکرده اند.
همچنین، امارات عربی متحده، هنوز حاضر نشده است بگوید که این خرابکاری توسط چه عواملی انجام گرفته و چه خساراتی وارد شده است.
با این همه، بسیاری از آگاهان، این عملیات تخریبی را به عوامل وابسته به حکومت اسلامی ایران نسبت می دهند و برخی از آن ها این پرسش را مطرح می سازند که آیا حکومت اسلامی ایران جنگ طبل را علیه ایالات متحده به صدا در آورده است؟!
در گزارش های پیشین گفته شده بود که، این چهار کشتی بازرگانی به شیوه ای که هنوز مشخص نگردیده، هدف خرابکاری قرار گرفته است. ولی هنوز اطلاعات بیشتری درباره چگونگی آن انتشار نیافته است. تنها توضیحی که وزارت خارجه امارات حاضر شد در اختیار خبرنگاران بگذارد آن بود که هیچگونه مواد سمی و یا لکه های نفت وارد آب های خلیج فارس نگردیده و آن را آلوده نساخته است.
آگاهان یادآوری می کنند که حکومت اسلامی ایران در ماه های اخیر بارها سران امارات عربی متحده، را مورد حمله و تهدید قرار داده است. امارات، از جانب حکومت اسلامی ایران، در کنار عربستان متهم شده که علیه منافع اقتصادی حکومت ایران توطئه کرده اند و با ابراز آمادگی برای افزایش تولید، موجب پائین نگاه داشتن بهای نفت در بازار جهانی شده و بدین سان، به هدف های پرزیدنت ترامپ برای به صفر رساندن درآمد نفتی ایران همکاری کرده اند.
یادآوری می شود که چندی پیش حوثی های یمن نیز به دستور حکومت اسلامی ایران، یک موشک به عنوان هشدار به سوی امارات متحده عربی متحده شلیک کردند.
اکنون این پرسش مطرح است که آیا رژیم ایران با این اقدام طبل جنگ را به صدا درآورده و به ارتش ایالات متحده هشدار می دهد که عملیات بسیار گسترده تر تروریستی در راه است؟
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده روز یکشنبه گفت که: دولت آمریکا هرگونه آسیب و یا تعرض را، حتی اگر از جانب گروه های شیعه و یا سازمانی مانند حزب الله لبنان انجام گیرد، به حکومت ایران نسبت می دهد و آن رژیم را مسؤول می داند و واکنش کوبنده ای نشان خواهد داد.
حسن روحانی و فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، در هفته های اخیر بارها تهدید کرده اند که اگر صادرات نفت ایران به صفر برسد، رژیم ایران نیز متقابلا نخواهد گذاشت نفت بیشتری از تنگه هرمز عبور کند. با این همه، هنوز مشخص نشده که از میان چهار کشتی آسیب دیده، چند فروند آن نفتکش بوده است.
آگاهان می گویند که جز حکومت اسلامی ایران که علیه ارتش ایالات متحده زبان به تهدید گشوده، هیچ کشور دیگری انگیزه آسیب رساندن به کشتی های بازرگانی را در حوزه خلیج فارس ندارد.
آن ها همچنین می گویند که رژیم ایران همیشه از رویارویی جنگی مستقیم با ایالات متحده خودداری ورزیده و همیشه عملیات تعرضی خود را توسط مزدوران نیابتی و شیعیان کشورهای دیگر عملی کرده است.

در تهران، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت و امور خارجی مجلس، در واکنش به این رشته خرابکاری ها گفت “انفجارها نشان داده که امنیت جنوب خلیج فارس همانند یک شیشه است”.

 

2 دیدگاه‌

  1. ازشروع جنگ با انواع سخنرانیهای آشکار در نمازهای جمعه و توسط سران سپاه پاسداران با عبارتهای تحریک آمیز نظیر(آمریکا جرات و قدرت شروع /آغاز جنگ با ایران را ندارد) هیچ ابایی ندارند. خیلی بعید میدانیم که بیکار بنشیند ویک دغلکاری ودستکاری خرابکارانه ای را به انجام میرسانند تا ضرب شصت ابتدایی خودشان را به منطقه نشان بدهند. امیداوریم که جنگی شروع نشود چونکه ملت ایران دوباره به قهقرای بیشتری خواهد رفت مگر با تغییر کلی رژیم ومحو آن ازکره خاکی حکومتی مردمی غیر مذهبی باکمک آمریکا جانشینش شود.

Comments are closed.