نگرانی رژیم از گسترش اعتراض های مردمی علیه شرکت در انتخابات: «آن را سرکوب می کنیم»

یک مقام ارشد امنیتی رژیم هشدار داد که نیروهای انتظامی خود را برای رویارویی با هرگونه تظاهرات و یا اعتراض های مردمی در آستانه انتخابات و در جریان آن، آماده کرده است.

پاسدار ‌قاسم رضایی‌ ـ جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ارتباط با برگزاری انتخابات گفت: طبق برآورد‌های انجام شده توسط سایر نهاد های حکومتی در خصوص بالا بردن مشارکت بالای مردم در رای گیری و با توجه به تدابیر اندیشیده شده، دغدغه‌ای در تامین امنیت انتخابات نداریم.

در سراسر ایران، موج مخالفت با انتخابات بالا می گیرد و گروه های بیشتری از مردم می گویند که در این نمایش جعلی شرکت نخواهند کرد و رای نخواهند داد. مقامات رژیم ایران بیم دارند که این اعتراض ها گسترش یابد و موجب درگیری شود.

پاسدار قاسم رضایی در ادامه افزود:  به دستور رهبری ما باید نظم و امنیت مردم را در نظام حفظ کنیم مردم این را بدانند که برهم زدن امنیت نظام و آرامش جامعه ، خط قرمز نیروی انتظامی است.

در همین راستا، حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی هم در اوایل فروردین سال جاری گفته بود : به دلیل برگزاری انتخابات سال بسیار حساسی است و باید تلاش کنیم همچون سال های گذشته در امنیت و سلامت انتخابات و کشاندن مردم به پای صندوق رای نقش مهمی  داشته باشیم که در این رابطه هم از هم اکنون اشراف اطلاعاتی برای برخورد با مخالفان نظام و به گفته وی  اشرار در دستور کار نیروی انتظامی است.

همچنین پاسدار حسن کرمی،  فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی هم سال گذشته گفته بود که با حمایت های خوب رهبری ، تجهیزات پیشرفته ای را به  یگان ویژه داده اند که قادر است هر گونه تهدید علیه نظام را همچون اعتراضات ۹۶ و ۹۸ سرکوب کند.

یگان ویژه، متشکل از یگان‌های زبده عملیاتی نیروی انتظامی در سال ۱۳۷۰ تأسیس شد و در واقع پلیس ضد شورش جمهوری اسلامی است که کنترل اجتماعات، سرکوب اعتراضات و تجمعات مخالف حکومت، از جمله وظایف عمده آن است.

حسن کرمی در ادامه گفته بود: باید خود را در حدی از آمادگی قرار دهیم که دشمن را از هرگونه تهدید و ایجاد ناامنی در داخل کشور منصرف کند و جرات این کار را نداشته باشد و اگر هم اتفاق افتاد بتوانیم با راهبردها و رویکردهای اجتماعی و بازدارندگی با حداقل هزینه آشوب‌های احتمالی را جمع کنیم.»

یگان ویژه نیروی انتظامی نقش مهمی در سرکوب اعتراضات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶ و آبان‌ماه ۱۳۹۸ داشت.