نیروهای امنیتی ایران رهبر گروه النضال(پیکار) برای آزادی اهواز را در ترکیه ربود

کمیته اجرایی یک گروه استقلال‌طلب اهواز، به نام  جنبش مبارزه عربی آزادی‌بخش الأحواز، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای امنیتی سپاه پاسداران،   حبیب فرج‌الله چعب معروف به «حبیب أسیود» رهبر پیشین این جنبش را در ترکیه ربوده است.

النضال (پیکار)  در بیانیه خود حکومت اسلامی ایران را متهم کرده که با همکاری یک کشور ثالث حبیب اسیود را به ترکیه کشانده و از آنجا ربوده است.

برخی منابع اهوازی گفته اند که این کشور ثالث قطر است اما  برخی نیز اعلام کردند  که آنکارا اسیود را در مقابل دو رهبر پ‌ک‌ک به تهران تحویل داده است اما هیچ منبع مستقلی این اطلاعات را تاکنون تایید نکرده است.

نیروهای امنیتی حکومت ایران پیش از این هم تعدادی از فعالان سیاسی را به روش‌های مختلف به دیگر کشورها کشانده و از آنجا ربوده‌اند.

روح‌الله زم مؤسس کانال تلگرامی «آمدنیوز» یکی از افرادی است که توسط نیروهای سپاه قدس که در ان زمان به فرماندهی قاسم سلیمانی رهبری می شد ، از عراق ربوده شد. همچنین جمشید شارمهد رهبر گروه تندر نیز توسط نیروهای امنیتی در خارج از ایران ربوده و به ایران آورده شد.

نیروهای اطلاعاتی حکومت اسلامی ایران سال گذشته،   کوشید تا حبیب جبر رهبر پیشین النضال را که اینک در دانمارک زندانی است، ترور کند، این در حالی است که جنبش النضال نقش داشتن در این حمله را هیچگاه رسما به عهده نگرفته است.

دو سال پیش  همزمان با رژه نیروهای مسلح در اهواز، گروهی چهار نفره به سوی حاضران آتش گشودند. در این حمله مسلحانه ۲۴ نفر از جمله چند شهروند غیر نظامی کشته شده و حدود ۶۰۱ نفر دیگر زخمی شدند.

پس از این حادثه «جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» با صدور بیانیه‌‌اى کوتاه اعلام کرد که بخش برون‌مرزی وزارت اطلاعات و سپاه قدس  در خارج از کشور در این حادثه دست