نیروهای بسیج هم به تقلید از سپاه پاسداران، می خواهند سهمی از کشور را به عهده بگیرند

نیروهای بسیج هم به تقلید از سپاه پاسداران، می خواهند سهمی از کشور را به عهده بگیرند و اعلام کردند:  تشکیل ” جبهه حل مشکلات مردم و جوانان ” با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و خیرین در دستور کار این نهاد قرار گرفت.

پاسدار غلامرضا سلیمانی،  رئیس سازمان بسیج گفت: در صدد هستیم تا به  نوجوانان و جوانان بی بضاعت برای ازدواج کمک کنیم

او افزود:  باید  آمار ازدواج و تشکیل خانواده را بالا برد باید این میزان ده‌ها برابر شود زیرا امروز برخی از جوانان به واسطه مشکلات مالی نسبت به تشکیل خانواده و ازدواج امتناع دارند.

رئیس سازمان بسیج گفت: نهادینه کردن ازدواج آسان یکی از اقدامات و برنامه‌های بسیج است.

وی با اشاره به سخنان علی خامنه ای که گفته بود نرخ باروری پایین آمده است،  گفت:  تمرکز بر موضوع جمعیت نیز از دیگر برنامه‌هایی است که به دستور رهبری در دستور کار بسیج قرار گرفته زیرا کاهش نرخ باروری  می‌تواند در آینده برای کشور مشکل آفرین شود.

علی خامنه ای اخیرا  از پیر شدن جامعه ایران ابراز نگرانی کرد و خواهان اوردن بچه های بیشتر از جانب خانواده ها گردید و گفت:  الان مسئله‌ی فرزندآوری خیلی مسئله‌ی مهمی است. اکنون آمار فرزندآوری ما به قدر جانشینی هم نیست، یعنی کمتر از جانشینی است، الان این‌جوری است. این معنایش این است که ما تا سی سال دیگر یک جامعه‌ی پیر داشته باشیم.

خامنه ای گفته بود: این خطر بزرگی است، این از همه‌ی خطرات بزرگتر است. این خیلی مهم است. این احتیاج به تلاش و کار دارد. مسلّماً راه‌هایی هم وجود دارد برای اینکه بشود این را درست کرد؛ باید بنشینید این راه‌ها را پیدا کنید.

هدف روح الله خمینی از بوجود آوردن نیرو های بسیج سرکوب مردمی بود که ممکن بود علیه حکومت به پا خیزند و در واقع به عنوان مزدوران رژیم برای سرکوب مردم عمل می کنند