نیروهای روسی از بیم حملات اسرائیل، پایگاه “تی فور” را تخلیه کردند و سپاه قدس جایشان را گرفت

یک سامانه خبری عرب زبان ادعا کرد که به علت حملات گسترده نیروی هوایی اسرائیل به داخل خاک سوریه، ارتش روسیه اخیرا از بیم آن که در  اثر این حملات آسیب ببیند، فرودگاهی را در شمال غرب سوریه تخلیه کرده و بلافاصله نیروهای مزدور حکومت ایران جایگزین آنها شده اند. این خبر هنوز از جانب هیچ منبع دیگر تایید نشده است.

سخن از فرودگاه نظامی “تی فور” در نزدیکی شهر حمص است که پیشتر نیز خبر رسیده بود که بخشی از آن در تسلط سپاه پاسداران است که شماری از پهپادهای جنگی خود را در آن جا ذخیره کرده و همچنین فعالیت های گسترده نظامی به عمل می آورد که هدف از آن آسیب رساندن به اسرائیل است.

در گزارش های پیشین آمده بود که نیروی هوایی اسرائیل تا کنون بارها پایگاه هوایی تی فور را بمباران کرده است. حکومت ایران دو سال پیش تایید کرد که در یکی از این حمله ها، هشت تن از فرماندهان متوسط و جزء متعلق به سپاه قدس کشته شده اند.

رسانه عرب زبان “عین الفرات” که این خبر را منتشر کرد نوشت که ارتش روسیه با شانزده کامیون همه تجهیزات و وسایلی را که در آن فرودگاه داشته بیرون برده است. در جریان این عملیات،  به نقطه دیگری منتقل ساخته است. همچنین هفت نفربر نظامی و چهار نفربر را از آنجا خارج کردند. تجهیزاتی که از تی فور تخلیه گردید، شامل سلاح های سنگین و مهمات نیز بود.

در گزارش آمده است که پس از بی نتیجه ماندن درخواست و فشار ارتش روسیه، که خواهان خروج سپاه قدس از تی فور شده بود بی نتیجه ماند، خود آن ارتش تصمیم به تخلیه تی فور گرفت، زیرا همانگونه که پیشتر گفته شد، این پایگاه مهم هوایی در دو سال گذشته، هدف سخت ترین حملات نیروی هوایی اسرائیل بوده است.

کارشناسان نظامی می گویند: اکنون که سپاه قدس بر تی فور مسلط گردیده، نیروی هوایی اسرائیل با قاطعیت بیشتری می تواند علیه آن ها اقدام کند.