نیروهای سپاه پاسداران به دلیل شرکت در مانورهای نظامی بیشترین مبتلایان به کرونا هستند

همزمان با انتشار خبر سومین مانور نظامی حکومت ایران در دو هفته گذشته،  منابع خبری العربیه گزارش کردند که نیروهای حاضر در این مانورها به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده نکردن از واکسن کرونا ، به شکل گسترده‌ای به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

در ادامه این خبر آمده است که در پی بالا رفتن شمار مبتلایان به کرونا در بین نیروهای سپاه پاسداران از وزارت بهداشت درخواست کمک‌ها و تجهیزات بهداشتی بیشتری کرده است.

شبکه خبری العربیه به نقل از منابع آگاه که نامی از انان نبرده است ، گزارش داد که در بسیاری از شهرهایی که این مانور نظامی در آن برگزار می‌شود، تعداد قابل توجهی از سربازان و نیروهای نظامی شرکت کننده در مانور به بیمارستان‌های محلی منتقل شده و به دلیل ازدحام ناشی از این امر، ظرفیت این بیمارستان‌ها پر شده است.

فرماندهی سپاه پاسداران در این شهرها از بیمارستان‌ها خواسته‌اند کیت‌های تشخیص کرونای بیشتری در اختیار آنها قرار داده شود.استان‌های مرکزی و جنوبی ایران شاهد بیشترین آمار ابتلا به کرونا در میان نظامیان شرکت‌کننده در این مانورها بودند.

العربیه نوشته است: مانورها تنها دلیل این افزایش چشمگیر مبتلایان نبوده و مراسم مذهبی که تحت عنوان “ایام فاطمیه” در حال برگزاری است و در آن هزاران نفر از نیروهای سپاه و بسیج بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی شرکت می‌کنند، نیاز به روند بالا رفتن شمار مبتلایان دامن زده است.

در ادامه این گزارش آمده است که به علت عدم مشارکت شهروندان در این مراسم، حکومت  نیروهای نظامی به ویژه سپاه و بسیج را ناچار کرده تا در این مراسم شرکت کنند و گزارش‌های متعددی از حضور پرشمار آنها در این مراسم در رسانه‌های حکومتی ایران منتشر شود.

پیش از این هم گزارش‌های متعددی درباره ابتلای نیروها و فرماندهان سپاه و از جمله نیروی قدس منتشر شده بود. ده‌ها تن از سیاستمداران ایرانی هم در پی ابتلا کرونا جان باختند.

کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش حکومت ایران نیز دو روز پیش  اعلام کرد که ایران در روز سه‌شنبه که همزمان با برگزاری مراسم ادای سوگند جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری جدید آمریکاست، که در سواحل دریای عمان مانور نظامی با حضور نیروهای هوابرد و کماندو و تیپ واکنش سریع برگزار می‌کند.

همزمان با بالا گرفتن تنش میان تهران و واشنگتن، این سومین مانور نظامی است که ایران در دو هفته گذشته برگزار می‌کند.